Islam Bebe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Islam Bebe


 
HomeGalleryLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Kviz- moja draga BiH

Go down 
+11
nerka
halima
ummu-fatima
Amam
ummu_aisha
UmmuEsma
Nane
Soraya
Ummu Adnan
amina
misbaah
15 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorPoruka
misbaah

misbaah


Broj komentara : 869
Age : 43
Registration date : 2007-01-18

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptySun Nov 18, 2007 8:57 am

es selamu alejkum mahanje
Drage sestre, pocinjemo sa jos jednim kvizom ovog puta o domovini, iskreno se nadam da ce te pokazati zavidno znanje

krecemo od laksih pitanja Wink

1. Poznati naziv najstarijeg drzavnog dokumenta Bosne, kad je napisan i kome?

study
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptySun Nov 18, 2007 11:54 am

To je Povelja Kulina bana Dubrovčanima,odnosno,Ugovor o trovačkim povlasticama.A napisan je 1189g.
Nadam se da si tražila ovaj odgovor.gili
Na vrh Go down
misbaah

misbaah


Broj komentara : 869
Age : 43
Registration date : 2007-01-18

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptySun Nov 18, 2007 4:01 pm

pet

samo da nadopunim - 29. augusta 1189.
Citat :

trovačkim povlasticama

hihihi vidis ti ove amine, ona bi odmah trovala narod :)


ti postavi sljedece pitanje
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptyMon Nov 19, 2007 11:00 am

haha brzo sam pisala.Evo sljedeće pitanje:
Koje godine Turci osvajaju BiH?
Na vrh Go down
misbaah

misbaah


Broj komentara : 869
Age : 43
Registration date : 2007-01-18

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptyTue Nov 20, 2007 12:33 am

pih, haman pa moram ja odgovoriti Razz

gospodnjeg ljeta 1463. u proljece kada cvjeta cvijece i mirise zumbul i karanfil, sultan Fatih zauze Bosnu
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptyTue Nov 20, 2007 10:01 am

Pa gdje je sljedeće pitanje?hmm
Na vrh Go down
Ummu Adnan

Ummu Adnan


Broj komentara : 318
Age : 48
Registration date : 2007-01-31

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptyTue Nov 20, 2007 11:34 pm

Selam alejkum
Malo se misbaah zanijela mirise cvijece, haman zaboravila pitanje muslima hihihi hihihi hihihi amor
Na vrh Go down
misbaah

misbaah


Broj komentara : 869
Age : 43
Registration date : 2007-01-18

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptyWed Nov 21, 2007 8:55 am

sorry, nisam bila na netu

ovako:
trazi se ime i prezime knjizevnika, i naziv poeme koju je napisao

za vrijeme Drugog svjetskog rata poginula su 4 sina majke Fatime iz Cazina, pjesnik je napisao poemu o njenim sinovima i majcinom bolu, no tadasnja politika i knjizevni krugovi (il sta vec) nisu dopustili da se pjesma objavi sa muslimanskim imenima, pjesnik da bi je objavio preimenovao je muslimane u vlaska imena (original je sacuvan u rukopisu, ne znam gdje se cuva)

mislim da vam je svima vec poznato o kojem se knjizevniku radi i kako se zove poema, hajmo ruke gore ko zna lol! (naziv poeme koji je svima poznat Wink, nametnuti, taj se trazi )
Na vrh Go down
misbaah

misbaah


Broj komentara : 869
Age : 43
Registration date : 2007-01-18

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptyThu Nov 22, 2007 8:09 am

auuu vidi ih sto ne znaju hihihi

gdje mi je cimerka? cimerkoooo odgovaraj ili grrr hihihi
Na vrh Go down
Soraya

Soraya


Broj komentara : 379
Age : 41
Registration date : 2007-02-11

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptyThu Nov 22, 2007 9:48 pm

Embarassed ma gdje mene nadje...ne znam hihihi......hej mala haj barem stavi inicijale...hmm lol! 33
Na vrh Go down
misbaah

misbaah


Broj komentara : 869
Age : 43
Registration date : 2007-01-18

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptyThu Nov 22, 2007 11:09 pm

zar je ovo tesko hmm Fatima, majka Cazinka - na sto vas podsjeca ovaj naslov Razz
grrr
evo mala pomoc, pjesnik je iz B. Petrovca lol!
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptyFri Nov 23, 2007 3:24 pm

Mogu li ja?:blah:

Da nije Skender Kulenović,poema
Na put sam ti,majko,izišo.jumping
Na vrh Go down
misbaah

misbaah


Broj komentara : 869
Age : 43
Registration date : 2007-01-18

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptyFri Nov 23, 2007 7:52 pm

Skender Kulenovic, jesteee bLavooo
a poema, odgovor nije tacan Wink
Na pravi sam ti put, majko, izisao - govori o majci muslimanki i preeekrasna je, moracu je jednom prekucati ovdje :)

a ova koja se trazi nije o muslimanki, originalna verzija jeste, ali kao sto rekoh da bi se objavila, pjesnik je bio primoran da je preimenuje... tako da se zove: Stojanka majka Knespoljka Wink
eto ako nekad budete citale samo da znate da nije rijec o Stojanki vec o nasoj seki Krajiskinji, da je Allah sastavi na onom svijetu sa njenim sinovima ..amin


a sad idemo dalje

novo pitanje:

po cemu je znacajan datum - 25. novembar
chat
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptyFri Nov 23, 2007 8:17 pm

Valjda ću sad dati tačan odgovor:P

25 novembar je Dan Državnosti BiH
Na vrh Go down
misbaah

misbaah


Broj komentara : 869
Age : 43
Registration date : 2007-01-18

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptySat Nov 24, 2007 7:14 pm

hajde malo to opsirnije, mislis dobiti peticu za dvije rijeci Razz
aminaaaa lol!
Na vrh Go down
Nane




Broj komentara : 527
Age : 68
Registration date : 2007-04-03

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptySat Nov 24, 2007 10:55 pm

.


Nane: komentar modifikovan dana: Wed Feb 26, 2020 10:11 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptySun Nov 25, 2007 12:41 am

Ovo sam do sada znala.,a dalje...A čim ja nađem opširniji tekst o 25 novembru postavit ću,sad nemam vremena kucati:P

A sljedeće pitanje:
hmm Koliko ima kantona u BiH i koji su?jumping
Na vrh Go down
Ummu Adnan

Ummu Adnan


Broj komentara : 318
Age : 48
Registration date : 2007-01-31

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptySun Nov 25, 2007 1:14 am

1.Unsko-Sanski Kanton
2.Srednjobosanski Kanton
3.Posavski Kanton
4.Zeničko-Dobojski Kanton
5.Sarajevski Kanton
6.Herceg-Bosanski Kanton
7.Tuzlansko-Podrinjski Kanton
8.Hercegovačko-Neretvanski Kanton
9.Goraždanski Kanton
10.Zapadnohercegovački Kanton

hmm ciko



Pitanje: Nabroj 5 jezera u nasoj BiH study 4hug
Na vrh Go down
UmmuEsma

UmmuEsma


Broj komentara : 532
Registration date : 2007-02-04

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptySun Nov 25, 2007 5:21 am

Jablanicko jezero
Modracko jezero
Panonsko jezero Razz mozel i ovo?
Snijeznica
Alligovac
Na vrh Go down
misbaah

misbaah


Broj komentara : 869
Age : 43
Registration date : 2007-01-18

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptySun Nov 25, 2007 8:29 am

Nane (citat):
selam,

jel vi te odgovore napamet znate, ili pretrazite na google. cisto me zanima ahaa

ma jock, pitanja su isuvise lagana sporty cek da pocnu teza jumping
Na vrh Go down
ummu_aisha

ummu_aisha


Broj komentara : 47
Registration date : 2007-04-14

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptySun Nov 25, 2007 1:17 pm

boracko jezero modracko jezero,jablanicko jezero , prokosko jezero panonsko jezero mozeli ovako Kviz- moja draga BiH 845371juhuudaj5hahamuslimamail
Na vrh Go down
Nane




Broj komentara : 527
Age : 68
Registration date : 2007-04-03

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptySun Nov 25, 2007 3:34 pm

.


Nane: komentar modifikovan dana: Wed Feb 26, 2020 10:11 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Amam

Amam


Broj komentara : 379
Age : 39
Registration date : 2007-02-20

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptySun Nov 25, 2007 10:40 pm

Nane,potpisujem.respekt
Na vrh Go down
misbaah

misbaah


Broj komentara : 869
Age : 43
Registration date : 2007-01-18

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptySun Nov 25, 2007 11:26 pm

duuuse nase drage 4hug
to je zato sto ste kao djevojcice odselile iz Bosne, i sasvim je logicno da ne mozete sve znati Wink
al evo seke su pocele sa geografijom to je lakse:)
cmoka dijaspori kiss kiss

p.s. evo ja nisam znala za panonsko jezero hmm reko gdje ovo iskopase, odem na google i bas ima ali je vjestacko Wink

malo inf. sa neta o tome, ako ima ko kao ja da ne zna Cool
Tuzla je jedini grad u Evropi koji ima slano jezero i jedini grad na svijetu čije se slano jezero, kupalište i plaža nalaze u centru grada. Kada se, prije nekoliko miliona godina, Panonsko more povlačilo sa velikog dijela evropskog tla, ispod Tuzle je ostavilo milione tona naslaga kamene soli. Zahvaljujući ovom prirodnom bogatstvu, a uz podršku domaćih stručnjaka, slana voda je izvučena na površinu i 2003. godine pretvorena u Panonsko jezero – jezero u kojem se nalazi mineralima bogata slana voda, koja se slanim bunarima crpi direktno sa podzemnih naslaga kamene soli. Pored užitka u kupanju u vodi, koja ima gotovo sve karakteristike morske vode, ova voda ima i ljekovita svojstva, pogotovo u liječenju reumatskih i disajnih oboljenja. Sve ovo privlači hiljade posjetilaca tokom ljetnih dana. kahva
Na vrh Go down
Ummu Adnan

Ummu Adnan


Broj komentara : 318
Age : 48
Registration date : 2007-01-31

Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH EmptyMon Nov 26, 2007 12:03 am

mashallah seke ruze
pet pet
samo, zaboravile ste postaviti pitanje Rolling Eyes
selam 4hug
Na vrh Go down
Sponsored content





Kviz- moja draga BiH Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz- moja draga BiH   Kviz- moja draga BiH Empty

Na vrh Go down
 
Kviz- moja draga BiH
Na vrh 
Stranica 1/6Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Uvrnuti kviz
» Kviz opsteg znanja
» Kviz iz sire Bozijega Poslanika Muhameda s.a.v.s

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Islam Bebe :: Radionica :: Igrajmo se zajedno-
Idi na: