Islam Bebe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Islam Bebe


 
HomeGalleryLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Kviz opsteg znanja

Go down 
+2
aida
amina_hannan
6 posters
AutorPoruka
amina_hannan

amina_hannan


Broj komentara : 97
Age : 44
Registration date : 2007-04-03

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptyFri Jun 01, 2007 11:12 pm

bismillahi
Esselamu alejkum cijenjene sestre ruze
U ovome dijelu kviza mozete postavljati opsta pitanja iz oblasti nauke , kulture,religija i tako dalje znaci onaj ko odgovori na postavljeno pitanje ima pravo da postavi sljedece pitanje naravno znajuci odgovor da bi nas mogao ispraviti ako grijesimo,pa inshaAllah da pocnemo sa hajrom.


Koje je jedino Svjetsko cudo od njih 7 ostalo do danasnjega dana?


: komentar modifikovan dana: Wed Jul 04, 2007 7:52 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.islamicaminadesign.com
amina_hannan

amina_hannan


Broj komentara : 97
Age : 44
Registration date : 2007-04-03

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Esselamu alejkum we rahmetullah we berekatuhu   Kviz opsteg znanja EmptyFri Jun 01, 2007 11:21 pm

bismillahi
seke chat study hmm Ja se iskreno nadam da pitanje nije tesko i da svi znamo za to ,cekam odgovor Very Happy
Na vrh Go down
http://www.islamicaminadesign.com
aida

aida


Broj komentara : 52
Age : 37
Registration date : 2007-05-10

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptyFri Jul 06, 2007 2:10 pm

bismillahi

seko da nemislis mozda na Gizeh piramide?
Na vrh Go down
aida

aida


Broj komentara : 52
Age : 37
Registration date : 2007-05-10

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptyFri Jul 06, 2007 4:54 pm

chat chat



jeli tacno?
Na vrh Go down
amina_hannan

amina_hannan


Broj komentara : 97
Age : 44
Registration date : 2007-04-03

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Esselamu alejkum we rahmetullah we berekatuhu   Kviz opsteg znanja EmptyFri Jul 06, 2007 5:13 pm

bismillahi

Iskreno ja nemam takav naziv ja imam nesto drugaciji,al da bi te razumjela reci mi gdje se nalazi ovo jedino posljednje cudo mislim mjesto a svi znamo za ovo i svi smo culi, ti to znas samo malo razmisli,ima jedna pouka od toga cuda koja se desila jednom poslaniku al je narod i dalje slijep da ne vjeruje u to pored toliko dokaza koje je Uzviseni Allah s.v.t poslao.
Na vrh Go down
http://www.islamicaminadesign.com
aida

aida


Broj komentara : 52
Age : 37
Registration date : 2007-05-10

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptyFri Jul 06, 2007 5:22 pm

Na vrh Go down
amina_hannan

amina_hannan


Broj komentara : 97
Age : 44
Registration date : 2007-04-03

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Esselamu alejkum we rahmetullah we berekatuhu   Kviz opsteg znanja EmptyFri Jul 06, 2007 6:06 pm

bismillahi

Cestitam sisiter odgovor je tacan a ja sam nasla naziv Keopsova piramida tj. egipatske piramide od svih svjetskih cuda su ostale samo egipatske piramide sva ostala cuda je Allah svt unistio i zatrao im trag,slavljen neka je On Uzviseni.
A uglavnom svi manje vise znamo pricu o Faraonu i njegovim piramidama kao i o Musa a.s. i narodu kome je pomogao da pobjegnu od Faraona kada se more otvorilo i tako je Faraon zavrsio ,mislim tako mu je Allah s.v.t. poslao smrt koju je zasluzio.

Draga aida cestitam jos jednom cvijece ruze poklon imas pravo da postavis sljedece pitanje koje mi sa nestrpljenjem ocekujemo inshaAllah maah
Na vrh Go down
http://www.islamicaminadesign.com
aida

aida


Broj komentara : 52
Age : 37
Registration date : 2007-05-10

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptyFri Jul 13, 2007 6:01 pm

bismillahi

cekala i docekala:lol: Laughing Laughing



Pitanje:

Koji planet je,kada gledamo sa zemlje,najsvjetliji?


Koja li ce odgovoriti!

Selamim i amor i gili i 4hug vas

aida



<BLOCKQUOTE id=6fbed4eb>







</BLOCKQUOTE>
Na vrh Go down
UmmuEsma

UmmuEsma


Broj komentara : 532
Registration date : 2007-02-04

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptySat Jul 14, 2007 12:50 am

venus
Na vrh Go down
amina_hannan

amina_hannan


Broj komentara : 97
Age : 44
Registration date : 2007-04-03

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Esselamu alejkum we rahmetullah we berekatuhu   Kviz opsteg znanja EmptySat Jul 14, 2007 12:42 pm

bismillahi
I ja kazem da je Venera najsvjetliji planet gledajuci sa zemlje,i da je to drugi planet polazeci od sunca,u nasem narodu je zovu i Danica jer se moze vidjeti i po danu a i po noci pa je neki zovu i Vecernjaca.

chat maah
Na vrh Go down
http://www.islamicaminadesign.com
UmmuEsma

UmmuEsma


Broj komentara : 532
Registration date : 2007-02-04

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptySun Jul 15, 2007 12:47 am

Znaci na mene je red da postavim pitanje :)

hmm

Za kojeg evropskog, davno preminulog pisca se kaze da je presao na islam na samrti?
Na vrh Go down
Nejra

Nejra


Broj komentara : 234
Registration date : 2007-01-30

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptyMon Jul 16, 2007 11:53 am

Tolstoj? hmm
Na vrh Go down
UmmuEsma

UmmuEsma


Broj komentara : 532
Registration date : 2007-02-04

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptyTue Jul 17, 2007 11:44 am

jok :)

kaze se da je preseo na islam, ali se neznam bas tacno :)
Na vrh Go down
Nejra

Nejra


Broj komentara : 234
Registration date : 2007-01-30

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptyTue Jul 17, 2007 1:14 pm

Hajd pomozi malo :)
Oklen' je? lol!
Na vrh Go down
UmmuEsma

UmmuEsma


Broj komentara : 532
Registration date : 2007-02-04

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptyFri Aug 10, 2007 12:42 am

pisao je Njemacki....

...pisao je o orientu i ako nikada nije bio tamo...

....napisao je veliko djelo u kojem je prodao sejtanu dusu ....
Na vrh Go down
yildiza

yildiza


Broj komentara : 80
Registration date : 2007-01-26

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptySat Aug 25, 2007 5:29 pm

UmmuEsma (citat):
jok :)

kaze se da je preseo na islam, ali se neznam bas tacno :)

Gete?
Na vrh Go down
UmmuEsma

UmmuEsma


Broj komentara : 532
Registration date : 2007-02-04

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptySun Aug 26, 2007 11:59 pm

Tacno Wink

Zanima je samo jedno: zasto na podrucju balkana i strane rijeci se pisu kako se izgovaraju i ako je to pogresno? npr. Gete se izgovara a Göthe se pise. I ja se protivim kada neko pogresno moje ime negdje napise ili ga nece pravilno da izgovori i izvrne ga.
Da li se to definira sa nekim objasnjenjem u bos. gramatici?
Na vrh Go down
yildiza

yildiza


Broj komentara : 80
Registration date : 2007-01-26

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptyMon Aug 27, 2007 9:20 am

UmmuEsma (citat):
Tacno Wink

Zanima je samo jedno: zasto na podrucju balkana i strane rijeci se pisu kako se izgovaraju i ako je to pogresno? npr. Gete se izgovara a Göthe se pise. I ja se protivim kada neko pogresno moje ime negdje napise ili ga nece pravilno da izgovori i izvrne ga.
Da li se to definira sa nekim objasnjenjem u bos. gramatici?

Interesantno.
Moramo shvatiti da pravila na podrucju Balkana su razlicita za to.
Senahid Halilovic je napisao Pravopis Bosankog jezika gdje tvrdi da su oba nacina pravilna.
npr. Kako bi nana od 70 god. priocitala ime Michael?
ili kako bi osoba koja privremeno zivi u Bosni napisala - Ljubicica?

Moje pitanje: Ime covjeka koji se smatra duhovnim osvajacem Istanbula?
Na vrh Go down
UmmuEsma

UmmuEsma


Broj komentara : 532
Registration date : 2007-02-04

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptyMon Aug 27, 2007 11:44 am

hmm neznam bas o kojem dobu pricas, ali ja cu eto iz 20. stoljeca poznatog Said Nursi-ja upisati:)
Na vrh Go down
yildiza

yildiza


Broj komentara : 80
Registration date : 2007-01-26

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptyMon Aug 27, 2007 4:52 pm

Netacno.think
Mala pomoc: Rijec je o ashabu. Dzamija u kojoj je njegov mezar u srebru najvece je doviste u Istanbulu i u Turskoj.
Dakle Fatih je osvajac, ali njega zbog hrabrosti i imana koji je imao zovu duhovni osvajac Istanbula.sporty
Na vrh Go down
ljubicica

ljubicica


Broj komentara : 18
Age : 44
Registration date : 2007-06-23

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptyMon Aug 27, 2007 7:34 pm

Ebu Ejjub El-Ensari
Na vrh Go down
yildiza

yildiza


Broj komentara : 80
Registration date : 2007-01-26

Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja EmptyTue Aug 28, 2007 11:42 am

ljubicica (citat):
Ebu Ejjub El-Ensari
MasaAllah tacno.love

Saljem ti fotografije dzamije pored koje se nalazi njegov mezar.

Kviz opsteg znanja Dsc00048mk1
Kviz opsteg znanja Dsc00041kz8

Pitanje?kahva
Na vrh Go down
Sponsored content





Kviz opsteg znanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kviz opsteg znanja   Kviz opsteg znanja Empty

Na vrh Go down
 
Kviz opsteg znanja
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Uvrnuti kviz
» Kviz- moja draga BiH
» Kviz iz sire Bozijega Poslanika Muhameda s.a.v.s

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Islam Bebe :: Radionica :: Igrajmo se zajedno-
Idi na: