Islam Bebe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Islam Bebe


 
HomeGalleryLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 u ime Allaha

Go down 
+5
Soraya
Sejfudinova hanuma
misbaah
amina
halida
9 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Soraya

Soraya


Broj komentara : 379
Age : 41
Registration date : 2007-02-11

u ime Allaha - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha - Page 2 EmptySat Mar 29, 2008 12:03 am

Inna lillahi we inna ilejhi radzi'un...
Na vrh Go down
hejsreco

hejsreco


Broj komentara : 262
Age : 44
Registration date : 2007-06-22

u ime Allaha - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha - Page 2 EmptySat Mar 29, 2008 12:36 am

Da Allah dz. podari Dzennet nasoj sestri merimi a njenoj porodici podari sabur
amin amin amin
seke koje poznaju licno familiju bili mi se mogle javiti na pm
Na vrh Go down
sarah

sarah


Broj komentara : 303
Age : 45
Registration date : 2007-02-20

u ime Allaha - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha - Page 2 EmptySat Mar 29, 2008 3:41 pm

Selam alejkum

Inna lillahi ve inna ilejhi radziun

Molim Allaha svt da joj podari Dzennet a njenoj porodici sabur i da njenu djecu uputi na pravi put i da im olaksa zivot bez majke Crying or Very sad Crying or Very sad
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

u ime Allaha - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha - Page 2 EmptyThu Dec 04, 2008 12:40 pm

HITNO

Esselamu alejkum moje drage seke.
Hvala Allahu dz.s. koji izvodi iz tmina na svjetlo, koji daje opskrbu. Neka je salavat i selam na naseg poslanika Muhammeda s.a.w.s.njegovu porodicu, ashabe i na sve one koji ga slijede do Sudnjeg dana

Duboko pogodjena zivotnom pricom jedne nase sestre u vjeri, odlucila sam da zatrazim vasu pomoc u ime Allaha.
Nasa sestra samohrana je majka dvoje djece, jednog prelijepog djecaka koji se zove (2000) i djevojcice(1998).
Nakon teskog razvoda sestra zivi po kolektivnim smjestajima vec neko vrijeme. Prvo je bila u kolektivnom smjestaju u Tuzli i kada za nju tamo vise nije bilo mjesta, odlucila je sa svojom djecicom doci u Sarajevo, nadajuci se pomoci od kantona. Nakon 14 dana provedenih u kolektivnom smjestaju u Sarajevu, izbacili su je na ulicu jer ona nije iz Sarajeva, nema licnu kartu koja je izdata u Kantonu Sarajevo.
Sestra je sa dvoje djece ostala na ulici...dvoje djece koja boluju od epilepsije... SubhanAllah.
Djeca vec neko vrijeme ne idu u skolu jer nemaju stalno mjesto boravka...
Molim Allaha Milostivog da nas sacuva ovakvog iskusenja i da pomogne sestri ! Amin

Kao i svaka vjernica jedino utociste u tom trenutku nasla je kod Allaha, u jednoj od Njegovih kuca. Ali evo maloprije me je kroz plac obavijestila da ujutro mora otici odatle.

Pozivam vas sestre da se u ime Allaha s.w.t.odazovete ovom pozivu i da priskocite sestri u pomoc.

Jedna sestra i ja smo se vec angazovale u potrazi stana za sestru, ali nam je potrebna i vasa pomoc da se sestri plati kirija. Ono sto nam je prioritet jeste smjestiti sestru u neki stan. Nakon toga bi pomogli sestri u trezenju posla.

Drage moje sestre, situacija ove sestre je zaista teska,ali ona ne gubi nadu da ce joj Allah Uzviseni pomoci i naci izlaz iz njene situacije.

Ako zelite saznati jos neku informaciju o sestri obratite se meni ili sestri seleme PM, jer pojedinosti nisam mogla da iznosim na forum.

Ostajte mi u Allahovoj milosti i ne zaboravite da, ako nista, uputite dovu za nasu sestru i njenu djecicu!

Esselamu alejkum!

Sve dalje informacije na

http://muslimanka.net/index.php?option=com_fireboard&Itemid=36&func=view&id=4427&catid=18
Na vrh Go down
halima

halima


Broj komentara : 483
Registration date : 2007-02-01

u ime Allaha - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha - Page 2 EmptyFri Dec 05, 2008 6:50 pm

Sto se niste hitno obratile na www.sadake.com ?

Tamo postoji fond za hitnu pomoc. Ukoliko je sestra s djecom jos u Sarajevu, postoje saradnici dolje koji bi je mogli pronaci i uruciti pomoc.

Mislim da je to najbolja opcija zasad.

Molim Allaha da joj olaksa i pomogne joj.

Javi kako se razvija situacija.
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

u ime Allaha - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha - Page 2 EmptySat Dec 06, 2008 4:59 pm

Pronašli su sestri stan i platili kiriju za dva mjeseca,akcija je i dalje u toku,a predložit ću to sestri za sadake.
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

u ime Allaha - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha - Page 2 EmptyFri Jan 23, 2009 1:23 pm

POMOZIMO VAHIDI

Bismillahi--r-Rahmani-r-Rahim, Elhamdulillah i neka je salavat i Selam na Allahovog Poslanika Muhammeda s.a.w.s., njegovu porodicu, ashabe i sve istinske sljedbenike.




EsSelamu alejkum we rahmetullahi te'ala we berekatuhu drage sestre i cjenjena braco!



Babo Said je rudar, mama Jasmina je domaćica...a mala Vahida je hasta...velika hasta...boluje od cistične fibroze, hronične i progresivne bolesti. Said i Jasmina često dođu u situaciju, da zbog nedostatka sredstava za kupovinu lijekova neophodnih za svakodnevnu terapiju, bespomoćno posmatraju nepomično tjelešce svoje Vahide.



Vahida koristi Pulmozyne ampule i Pulmozyne inhaler koji imaju razlicitu cijenu u Evropskim zemljama. PULMOZYNE 30 ampula od 2,5 ml kosta 683,11 Eura. Inhaler Pulmozyne kosta 150 Eura. Ovo predstavlja jednomjesecnu terapiju male Vahide.



Zamislimo sebe na njihovom mjestu i otvorimo srce...vratimo bar za trenutak osmjeh na lice Saida i Jasmine a djetinjstvo male Vahide, Allahovom swt voljom, učinimo sretnim i bezbrižnim.



'Ko će Allahu drage volje zajam dati da bi mu ga On mnogostruko vratio, a uz to i nagradu plemenitu dobio.' (El-Hadid 11)



Svi koji zele mogu i na ovaj nacin pomoci tako sto ce direktno uplatiti sredstva na racun porodice Turcinovic:

TURCINOVIC VAHIDA

HADZIJEMAZICA PUT 83 ZENICA

BROJ KONTA JE:19-55-08907-1

RAIFFEISEN BANK DD BOSNA I HERCEGOVINA

SWIFT : RZBABA2S

IBAN: BA391611955008907108

Za vise info. mozete se obratiti i na kucni broj telefona porodice Turcinović: 00387 32 420 225



Neka Allah,subhanehu we te'ala, nagradi Džennet-ul Firdewsom Svoje iskrene robove, koji i danju i noću udjeljuju u Njegovo ime, i javno i tajno, neka Allah,subhanehu we te'ala, podari Džennetske bašče prostrane! Allahumme amin!



Prenosi se od Esme, kcerke Ebu Bekra r.a., da je dosla kod Vjerovjesnika, pa je rekao: >Ne odbijaj, Allah ce tebe odbiti. Udijeli onoliko koliko si u stanju<. (Buhari)

Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

u ime Allaha - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha - Page 2 EmptyFri Apr 17, 2009 10:05 am

Hitnoooooooooo!! Spojimo porodicu - Allah nas spojio u Dzenet-firdeusu

Esselamu alejkum!

Braco i sestre, pokrecem akciju prikupljanja pomoci za spajanje porodice koju su nasi dusmani rastavili, Allah ih rastavio od onoga sto im je najdraze.

Radi se o sestri iz Zavidovica kojoj su muza deportovali iz BiH a ona je ostala sa cetvero djece. Ono sto sestra trazi jeste do joj pomognemo da kupi kartu da bi otisla sa svojom djecom svome muzu. Dole nize u tekstu mozete porcitati njeno pismo i pismo brata iz HO Pomoc koji opisuje deportovanog brata.

Pomozimo sestri da skupi 4000 km za putne troskove.

Poslanik s.a.v. kaze ko olaksa bratu u nevolji ima nagradu kao da je proveo dva mijeseca u itikafu u Poslanikovoj dzamiji.

Halim: halim.mihaljevic@gmail.com


[b]Es-selamu alejkum, ukljucili smo se u prikupljanje sredstava za nasu sestru i njezinu djecu. Dole ces procitati potrebu ove sestre. Njezin muz je bio od prve brace u Bosni i dao je veliki doprinos u odbrani BiH, proslijedi dalje Allah te nagradio.

Pismo sestre

Hodzic Turkijana <disk-e@hotmail.com>

Esselamu alejkum postovani,ukratko bih vam ispricala svoju pricu i potrebu za pomoc ukoliko ste u mogucnosti,najradije bih voljela da smo mi ti koji udjeljujemo a ne oni kojima je potrebna pomoc i podrska,u ovom slucaju potrebna nam je novcana pomoc. DAKLE javljam se iz Zavidovica i majka sam cetvoro djece-muz mi je afroaziskog porijekla i nedavno je deportovan tacnije 04,marta ove godine,trenutno nas problem je da skupljamo novac za avionske karte koje nisu nimalo jeftine,putni trosak bi iznosio oko 4000 hiljade km,a sobzirom na situaciju i novi pocetak u drugoj drzavi nesmijem ni da mislim kako ce biti, da se ne oslanjamo na Allaha insan bi ostao bez pameti,uz malu pomoc vasu olaksali bi nam troskove i ovu situaciju ucinili podnosljivom.Za ostale informacije mozete pisati na ovaj emajil ili na br.062-629 093 ukoliko nam nemozete pomoci molim vas da nas obavjestite,unaprijed se zahvaljujem na razmatranju nasih potreba.Allah vas nagradio svakim dobrom.Esselamu alejkum





[/b]
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

u ime Allaha - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha - Page 2 EmptyTue Apr 28, 2009 8:31 am

Esselamu-alejkum

Hitno potrebna pomoć bratu i sestri iz Kaknja za putne troškove

Brat se iz Sirije vratio u Kakanj,a žena i sin su ostali u Siriji.Obezbjedio ih je za dva mjseca sa hranom,a on je ovdje skoro mjesec dana.Kako brat nije našao posao nije u mogućnosti da im pošalje pare da bi došli.Potrebno im je 920€.Poznajem ih lično.

Za više informacija obratite se na pm ili mail aida-z@hotmail.com
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

u ime Allaha - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha - Page 2 EmptyMon Dec 20, 2010 10:42 am

Ovo je mail koji sam dobila od jedne sestre,pa ko može nak pomogne u ime Allah


Selam alejkum!

Molim vas uzmite sebe u ovu situaciju, zamislite nedao Allah da ste Vi u ovakvom iskusenju, ... a mnogi od nas su sada u toplim prostorijama, okruzeni sa najpotrebnijim. Trebamo se mi potruditi jedni drugima da izadjemo u susret i da olaksamo tegobu, zar ocekujemo da nama neko pomogne no Allahovih nimeta,blagodati,podijelimo nasu prolaznu nafaku sa onima kojima jako puno trebno! Svim onim plemenitim ljudima, kojima zajeca srce kad cuju da nedaleko od njih zivi neko koje shrvan siromastvom, bolescu i tugom. Savladani tugom zbog tog saznanja Uzviseni ipak podari snagu pa uz Njegovu pomoć uspiju se izboriti s tugom i krenuti putem prikupljanja pomoći.

Naime sinoc dobivam sms, koji glasi ovako: '' KAKO SI MERJEM, EDINA JE, ONA STO JE DOLAZILA KOD VAS U DZAMIJU KAD STE MI POMAGALI, IMA LI IKAKVE POMOCI SADA? JA MOJA SESTRO NEMAM DJECI STA DATI DA JEDU...SELAM

Uzimam tel. i zovem ovu sestru, sva uplakana pokusava mi iznijeti svu svoju neimastinu i tugu koja vlada u njenoj porodicu, izbaceni su prije par mjeseci na ulicu i sada zive u jednoj staroj kuci na vrh sela Gracanica ( nedaleko od Zenice), iskljucena im je struja, nemaju drva, hrane, odjece, svega onog sto u ovom vijeku bi trebao imati svaki drzavljanin ove zemlje, pusteni su na milost i nemilost ljudima...

Naime ovu zenu sam upoznala u dzamiji, dolazila je na kurs Arapskog pisma, kojeg sam ja tada drzala, tad nam je iznijela svoje stanje i mi smo joj pomogle onoliko koliko je tad insan bio u mogucnosti, doduse odziv nije bio bas zadovoljavajuci, ali eto onima kojima je Allah swt. otvorio srce i ruku ti su i dali...Setrsa Edina je majka 5 djece, ima kcerku od 16 godina, zatim sina od 13, potom dvije kcerkice od 5 i 4 godine i najmladjeg sina Asima koji ima 1 godinu a kojeg je Gospodar Svjetova stavio njegovim roditeljima na veliko iskusenje. Bolestan je, boluje je od hronicnog boronhitisa i od oboljenja crijeva, svaki dan mama mu daje pumpicu koja mu olaksava disanje, trebao bi do svoje 3 godine koristiti hapu koja je namjenjena za tu crijevnu bolest, no mama i babo mu nisu u mogucnosti to obezbjediti..Babo je demobilisani borac, ne radi nigdje, borio se za ovu zemlju a sad pusten da rovi po kontejnerima kako bio nasao komad hljeba i donio svojoj djeci..Njegov otac uzeo mu je najstariju kcerku i sina da zive kod njega kako bi im obezbjedio nastavak skolovanja...

Upoznata njenim stanjem obracaal sam se i Hayat tv, tacnije emisiji 'Ispuni mi zelju', no medjutim pomoci nikakve nije bilo..

Dobivsi sinoc njezinu poruku, pola sata prije ponoci pozvala sam svoje roditelje i cjenjene komsije, iznijela im to stanje i hvala Uzvisenom Allahu swt. preko noci skupili smo im osnovna sredstva kako bi prezivjeli bar jednu sedmicu od nase pomoci...Danas sa sestrom Almom krenu smo u potragu za ovom sestrom, ne znam ni adresu, ali cvrsta volja i vjera u Allaha swt. dovede nas do njene kuce..Majka s djecom na putu, odmah se primjeti neimastina, na ovakoj zimi djeca u papucama, a mali Asim u naramku svoje majke, te bezgrjesne oci ne trepcu, bulje u nas, kao da zele da nam nesto kazu ali eto njihov pogled dosta toga nam je rekao, majka osmijehnu se blago na nas, znajuci da nismo dosli prazni ruku, donijeli smo ono sto im je Uzviseni Gospodar za ovaj dan poslao, oni presretni a mi bar na trenutak zadovoljni...Udjosmo u kucu, zima ne izdrziva, griju se samo u jednoj sobi, stajali smo 15 minuta u toj prostoriji gdje se griju ali vjeruj te hladnoca je neopisiva, pogledah kupatilo ledenice na prozorima, kaze nije bilo nista ali babo joj kupio polovnu kadu i wc skoljku kako bi eto ima li bar nesto...Ona zadovoljna tim sto ima u toj kuci samo da nije gladi...Ograniceni vremenom krenusmo kuci, svak sa sobom ponese dio njihovog stanja..Pokusavala sam da nadjem neki izlaz da se ne obracam ovim putem, ali nema izlaza..Stoga javljam se svima vama, znanim i ne znanim, dragi moji pomozite ovoj porodici na bilo koji nacin, kesa makarona vama nije nista a njima ce sigurno puno znaciti, odjecu vase djece koju ne nose poklonite njima, ucinite hayr djelo...


Svi oni koji zele na bilo koji nacin priteci u pomoc ovoj porodici mogu donositi u dzamiju

BLATUSA SRIJEDOM IZA PODNE NAMAZA OD 12:30 DO 13:30 S NAZNAKOM ZA PORODICU EDINE AHMETSPAHIC ILI ZOVITE NA BROJ 061448314!

Za jos vise informacija kontaktirajte direktoricu Tesnima ovo je adressa https://www.facebook.com/profile.php?id=1355467666&ref=ts

Ko uradi koliko trun dobra vidjecega a ko uradi koliko trun zla vidjecega,i znajte da sadaka donosi samo dobro i na ovome i na buduceme svijetu, produzava zivot,brise grijehe i nafaka se uvecava onima koji daju,nikada Vjernik nije na gubitku!Na kraju molim Uzvisenog Allaha s.w.t.a. da nas sacuva siromastva, da one koje,je iskusao tim, ucini boljim mu'minima od nas, da nasu djecu sacuva od bolesti i tuge, amin! Molim Allaha swt. da svako nase hajr djelo bude brzi put do ulaska u Dzennet, Amiiin!
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

u ime Allaha - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha - Page 2 EmptyTue Mar 08, 2011 1:14 pm

WWW.NUR-ISLAM.COM vas poziva da učestvujete svojim novčanim prilozima da se spasi jedan mladi život:



Poštovani posjetitelji našeg portala obratilo nam se udruženje građana " OKC GRADAČAC " i zatražili odnas saradnju za prikupljanje novčanih sredstava za operaciju trogodišnjeg Dženana koji je u kritičnoj situaciji sa zdravljem.Nakon što su iscrpljene sve mogućnosti liječenja u Sarajevu (BiH) na Kliničkom centru njima su doktori dali preporuku da se izvrši transplatacija koštane srži u Ljubljani (Slovenija) radi spašavanja dijeta.Operacija će koštati 100.000,00 KM.(50.000,00 eura).






Ovom prilikom Vas pozivamo da pomognete ovom mladom insanu koliko ko može, džemat Gornji Rahić će se uključiti svim raspoloživim sredstvima na prikupljanju novčanih sredstava od sergija do razgovora sa imućnijim ljudima u tom mjestu da se spasi jedan ljudski život. Neka Vam bude na umu da je to moglo biti i vaše dijete i vaš neko dragi te se postavite u tu situaciju kako je njegovim roditeljima, jer otac nije zaposlen a dijete u teškoj zdravstvenoj situaciji.




OMLADINSKI KULTURNI CENTAR GRADAČAC sa vodjstvom Nisad ef.Drndića je posjetilo ovu porodicu i napravili su jedan intervju sa porodicom koji možete pogledati ispod teksta, na videu imate sve potrebne informacije od br. telefona do žiro računa, Apelujemo na svu braću i sestre da se odazovu ovoj akciji a tako i apelujemo sve ljude dobre volje do kojih stigne ova vijest, ne zaboravimo da se to sutra moze desiti i nama.

Mi smo takodjer ponudili saradnju i jos drugim internet stranicama, ako nekima nismo a oni ovo pročitaju neka sami objave na svom sajtu.

Šaljite linkove svima koga znate, koristite ove blagodati kojima nas je Allah obdario, koristimo Facebook, MSN, SKYPE, oglase i ostala sredstva informisanja kako bi što više ljudi saznalo za ovaj slučaj.




Zamolili bi one koji izvrše neku uplatu ovoj porodici da nam jave na email info@nur-islam.comOva email adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili Javascript ili da jave na OKC na email info@okc-gradacac.comOva email adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili Javascript , kako bi porodica bila obaviještena i kako bi mogla provjeriti uplatu a mi ćemo naravno povratnu informaciju objaviti na stranici.


Molim Allaha subhane da nagradi sve one koji učestvuju u ovom projektu.

{youtube}SC21w3BzV7c{/youtube}

video mozete takodjer pogledati na ovom LINKU




Na videu imate sve potrebne informacije, telefon, žiroračuni iz BiH i dijaspore, takodjer možete slati preko WESTERN UNION



AKO IMATE NEKIH PRIJEDLOGA ILI ZAHTJEVA JAVITE NAM SE NA EMAIL info@nur-islam.com, AKO NE ZELITE DA VAM SALJEMO OBAVIJESTI O NOVIM SADRZAJIMA JAVITE NAM SE NA EMAIL I MI CEMO VAS ODJAVITI.
POSJETITE NAŠU NUR-TUBE VIDEOTEKU CLICK









POZIVAMO VAS DA POSJETITE NOVI info WEB PORTAL www.okc-gradacac.com









Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

u ime Allaha - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha - Page 2 EmptyMon Dec 05, 2011 5:54 pm

Esselamu-alejkum

Kako ste seke?Znam da u zadnje vrijeme rijetko navracete,ali evo opet da postavim jedan hitan apel za pomoc.Naime,radi se o djevojcici Ines,koja ide sa mojom Aminom u prvi razred.Njena porodica je u jako teskoj situaciji.Roditelji joj nigdje ne rade,a imaju pored Ines jos dvoje mlade djece.Ines nema ni odjece ni obuce za ove hladne dane,kao sto nema ni potreban pribor za skolu.Ako neko moze da pomogne u odjeci,obuci ili bilo cemu javite se da to organizujemo.Trenutno nemam potrebne podatke,ali cim dobijem postavit cu ovdje.

Da vas Allah nagradi.Amin
Na vrh Go down
Sponsored content





u ime Allaha - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha - Page 2 Empty

Na vrh Go down
 
u ime Allaha
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Islam Bebe :: Radionica :: Zanimljivosti-
Idi na: