Islam Bebe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Islam Bebe


 
HomeGalleryLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 u ime Allaha

Go down 
+5
Soraya
Sejfudinova hanuma
misbaah
amina
halida
9 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
halida

halida


Broj komentara : 76
Age : 43
Registration date : 2007-11-26

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyWed Feb 13, 2008 5:29 pm

selam sestre drage ne znam da li se smiju ovakve teme postirati i apeli za pomoc,al eto ja cu napisati a vi obrisite budem li pogrijesila temu.

Majka i petoro djece povrijeđeni u požaru



U velikokladuškom naselju Todorovska Slapnica, u požaru koji je izbio u porodičnoj kući teže je povrijeđena 38-godišnja Merima Kurtić, dok je njenih petoro djece dobi od 11 godina do tri mjeseca lakše povrijeđeno.

"Merima Kurtić je zadobila opekotine drugog stepena na 40 posto površine tijela i još je u životnoj opasnosti", kazao je prim. dr. Nedim Solaković, liječnik na Odjelu hirurgije u Kantonalnoj bolnici u Bihaću. Djeca su lakše povrijeđena, s manjim opekotinama i van su životne opasnosti, dodao je on.

Kako nezvanično doznajemo uzrok požara je eksplozija plinske boce, a više detalja znat će se nakon uviđaja koji provode pripadnici Odjeljenja kriminalističke policije, Policijske uprave u Cazinu.

Otac Bećir Kurtić u trenutku nesreće nalazio se u dvorištu kuće.




ovo sam samo postirala sa druge stranice,al eto moram da dodam da je porodica mashaallah u islamu,da ih Allah nagradi i olaksa im iskusenje.poznajem ih licno,cak vise u mom su komsiluku.oopet ponavljam da ne znam smijem li ovdje pisati o ovome al bih da pitam ako ima sestara zainteresovanih da bi pomogle insaallah u ime Allaha javite se ili na pm pa da vam proslijedim i broj ziroracuna na koji bi mogle dati neki prihod.cak bi dobrodosla bilo kakva pomoc jer im je sve potpuno izgorjelo...
eto necu vise duljiti jer ne znam da li sam na pravom mjestu.
halalite ako grijesim
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyWed Feb 13, 2008 11:46 pm

Esselamu-alejkum

evo da vam kazem da je vec otvoren racun za pomoc ovoj porodici

racun je otvoren na ime

Miljkovic Ademir,
sa naznakom za pomoc Beciru Kurticu.
Raifeissen banka,
racun banke:1610350000000042
ziro racun: 09350168400
Na vrh Go down
misbaah

misbaah


Broj komentara : 869
Age : 43
Registration date : 2007-01-18

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyThu Feb 14, 2008 12:19 am

selam alejkum

hvala aminice :)

toj porodici su prije svega pare potrebne da ponovo sagrade kucu i za ostale troskove, no, posto su sad ostali bez iceg... bilo bi dobro kad bi barem mi iz bosne, kojima je lahko slati postom poslali im, ne znam, pakete sa odjecom, obucom, knjige za djecu, higijenski pribor, i slicno da ne trose novac na te stvari
hajd halida napisi njihovu adresu (ako to oni sami dopustaju) i tacan uzrast malisana
selamim
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyThu Feb 14, 2008 12:22 am

I to je dobra ideja misbaah

A evo račun za slanje iz inostranstva


Iz Austrije kada se salje na ovaj ziro racun onda dodatak BIC i IBAN nisu potrbni, a BIC i IBAN su potrebni kada se iz inostranstva salje.

Mrzljak Ismet
RAIFFEISENLANDESBANK
OBERÖSTERREICH
BLZ 34000
Account: 00006123871

BIC RZOOAT2L
IBAN AT923400000006123871
Na vrh Go down
halida

halida


Broj komentara : 76
Age : 43
Registration date : 2007-11-26

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: selam   u ime Allaha EmptyThu Feb 14, 2008 12:41 am

selam ja se sad pravo satrala pisajuci kad ono nista,subhanallah.
ovako adresa je
Becir Kurtic
Todorovska Slapnica
77231 Vrnograc

djeca su uzrasta merjema najstarija je 3 razred,fikreta 1,ejjub ima oko 4,5-5 god,manji oko 3 god.i mala bebica ima 3 mjeseca.ako je koja od sestara raspolozena i ima da pomogne i sestri jer ce i njoj insaallah biti potrebna pomoc u odjeci i svemu drugom,sestra je visoka oko 170-175 cm.
eto da vam jos i to spomenem da je jos u kriticnom stanju,u sok-sobi je,djeca su isto jos u bolnici mada su ona elhamdulillah prosla bez vecih povreda.
na bosnjakinji sam postirala koju je hrabrost ta sestra pokazala u spasavanju djece a posto sve posjecujete i tu stranicu da ne ponavljam ovdje,da je Allah nagradii olaksa joj iskusenje.
eto sestre ako vam jos sta treba od informacija slobodno javite,da vam se Allah smiluje i nagradi vas najvecom nagradom.
Na vrh Go down
Sejfudinova hanuma

Sejfudinova hanuma


Broj komentara : 527
Age : 38
Registration date : 2007-12-06

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyThu Feb 14, 2008 3:36 am

Selam seke
molim vas u ime Allaha dz.s. ako neka zna kako da posaljem sredstva iz Njemacke,jeli na ovaj ziro racun koji je i za Austriju ali sa ovim BIC i IBAN kodom.ako koja seka zna molim da mi napise Sad
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyThu Feb 14, 2008 2:26 pm

Jeste na taj račun samo moraš sa BIC i IBAN kodom
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyThu Feb 14, 2008 9:47 pm

Stanje sestre se pogoršalo i prebačena je u Sarajevo u bolnicu.Molite Allaha da ozdravi.Amin
Na vrh Go down
Soraya

Soraya


Broj komentara : 379
Age : 41
Registration date : 2007-02-11

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyThu Feb 14, 2008 10:04 pm

Ja Rabb smiluj se i olaksaj sestri njeno stanje...da se sve s hairom zavrsi, inshAllah...
amin amin amin
Na vrh Go down
halida

halida


Broj komentara : 76
Age : 43
Registration date : 2007-11-26

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: selam   u ime Allaha EmptyThu Feb 14, 2008 10:33 pm

selam sestro amina halali sto cu te sad ovdje ispraviti al moram vam reci da smo mi prije par trenutaka razgovarali sa njenim muzem bas nakon sto smo culi te vijesti sa tv-a.
on kaze da je merima elhamdulillah dobro,zna za sebe,mogla je komunicirati sa njim i eto elhamdulillah moze piti i kasaste sokove.opet kazem elhamdulillah al lijecnici najvise strahuju od infekcija pa zbog sigurnosti a i veoma boljih uslova u sarajevsom klinickom centru tamo je poslata.
da joj Allah olaksa njenu muku i da joj brz oporavak.
ako vas ima sestara iz sarajeva mogli biste joj mozda otici i u posjetu,da vas Allah nagradi...
javit cu vam se ako jos sta saznam...
Na vrh Go down
misbaah

misbaah


Broj komentara : 869
Age : 43
Registration date : 2007-01-18

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyThu Feb 14, 2008 11:07 pm

es selamu alejkum
kako to da je najstarije dijete treci razred a ima 11 godina ne znam
Na vrh Go down
halida

halida


Broj komentara : 76
Age : 43
Registration date : 2007-11-26

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: s   u ime Allaha EmptyThu Feb 14, 2008 11:22 pm

selam halalite mi molim vas drage sestre ja sam samo opirala sa bosnjainje a cini mi se da je tamo ona sestra opirala sa sarajevo x-com.
halalite nije bilo namjerno
normalno je da curica ima 8-9 godina,subhanallah
halalite mi opet
Na vrh Go down
Sejfudinova hanuma

Sejfudinova hanuma


Broj komentara : 527
Age : 38
Registration date : 2007-12-06

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyThu Feb 14, 2008 11:24 pm

Da joj Allah dz.s. olaksa njeno stanje,da joj da snagu i sabur u ovom teskom iskusenju i oprosti joj grijehe.amin

Seko ako cujes jos kakvih novosti javi,da te Allah dz.s. nagradi.amin
Na vrh Go down
Sumejja

Sumejja


Broj komentara : 21
Registration date : 2007-04-03

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyFri Feb 15, 2008 1:18 am

Amin Ya Allah na dove Sad Sad Crying or Very sad
Na vrh Go down
http://www.studio-din.com
halida

halida


Broj komentara : 76
Age : 43
Registration date : 2007-11-26

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: selam   u ime Allaha EmptySat Feb 16, 2008 10:09 pm

selam drage moje sestre
eto danas sam se nesto dosjetila ako ima insaallah ovih sestara koje su iz sarajeva ili okoline a imaju nijjet slati kakve pakete za ovu porodicu mislim da bi bilo najbolje da se sakupite pa onda insaallah da kontaktirate tog brata kad sude dolazio u posjetu hanumi u sarajevo da njemu to predate.bilo bi vam to puno jednostavnije nego da saljete postom ili sa cim vec drugim
mashaallah vidim na drugim stranicama da ima elhamdulillah onih sestara koje su vec posjetile nasu sestru merimu na kosevu da ih Allah nagradi za svaki najmanji ulozeni trud oko pomoci jer neka sestra zna da nas ima elhamdulillah koje smo voljne i zelimo i mozemo da joj pomognemo...
da vas Allah sviju nagradi,kad ste mi tako zlatne
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyTue Feb 19, 2008 8:19 pm

Informacije o porodici Kurtić

Amir D.

Osjećam potrebu da iz prve ruke pružim najsvježije informacije koje su vezane za slučaj porodice Kurtić koja je prošlog utorka doživjela veliko iskušenje. Kao što vam je poznato toga dana je u požaru teško nastradala Bećirova supruga Merima i njihovih petero djece (Merjem, Fikreta, Ejub, Ibrahim i Šerifa).

Supruga Merima je zbog teških opekotina prebačena u Sarajevo gdje bi sutra uz Allahovu pomoć trebala biti i operirana. Jutros je u Sarajevo otputovala Merimina rođena sestra koja bi joj trebala donirati kožu, a sutra bi joj se, iz istog razloga, također trebao pridružiti i njen brat. Oni će biti podvrgnuti jednoj vrsti hirurškog zahvata pa će oboje biti hospitalizirani. Imajući u vidu da je Merimina sestra državljanin R. Hrvatske i da ovdje nema osiguranje, kao što osiguranje nažalost nema ni njen brat, za oboje će se najvjerovatnije morati platiti bolnički smještaj i ostali troškovi. Što se tiče djece, njihovo stanje je hvala Bogu stabilno i doktori glede njih imaju optimistične prognoze.

Intenzivno se radi na prikupljanju donacija i pomoći u cilju izgradnje nove kuće za ovu porodicu, što se hvala Allahu za sada odvija vrlo dobro. Veliki broj znanih i neznanih ljudi nesebično pomaže na ovom projektu, bilo da se radi o doniranju novca, građevinskog materijala ili ostalih prijeko potrebnih sredstava za izgradnju kuće. Mnoge firme i privatna preduzeća su obećale veliku pomoć. Izgradnja kuće bi uz Allahovu pomoć, trebala otpočeti već sutra.

Pošto sam sa bratom Bećirom sjedio prije otprilike sahat vremena (tj. 21:00, 18.02.2008.), zamolio me da se u njegovo ime zahvalim svima onima koji se suosjećaju s njim i koji na bilo koji način pomažu da njemu i njegovoj porodici olakšaju u ovim izrazito teškim trenutcima kroz koje prolaze.

Ovom prilikom bi želio pojasniti i jednu vrstu nesporazuma koja je nažalost zbunila one koji su željeli uplatiti novac na spomenuti broj žiro računa. Naime, taj račun je otvoren na ime Ademir Miljković samo iz tehničkih razloga jer nismo mogli doći do Bećirove dokumentacije (lična karta) kao ni do samoga Bećira koji je prva dva dana sve vrijeme provodio u bolnici. Uz lični pristanak Bećira, žiro račun smo otvorili na spomenutu osobu koja je inače vrlo bliski Bećirov prijatelj. (Ovaj brat Ademir je u tri dana dva puta otišao u Sarajevo i nazad iz Vel. Kladuše što je put dug otprilike 1500 km., obavljajući prijeko potrebne poslove koje Bećir nije bio u stanju obaviti jer je bio vezan za djecu u Bihaćkoj bolnici). Preimenovanje istog žiro računa na Bećira nije moguće osim da se promijeni i sam broj tog računa što bi dodatno zbunilo one koji žele pomoći. Uglavnom sva sredstva koja se uplate na ovaj račun će biti uručena Bećiru.

Danas je uz svesrdnu pomoć humanitarne organizacije ''Pomoć'' otvoren i humanitarni telefonski broj preko kojeg će se svakim pozivom donirati 3 KM.

Taj broj je: 090 292 007

Bitno je napomenuti da je poziv moguće ostvariti samo preko fiksne mreže BH telekoma, kao i na mobilnu mrežu iste kompanije onih koji koriste pretplatu (što isključuje pozive sa ULTRA mobilne mreže)

Još jednom molimo Allaha da najljepšom nagradom nagradi sve one koji su se potrudili da pomognu ovoj porodici i da im olakšaju u ovim teškim trenutcima.

Amir D.


amina: komentar modifikovan dana: Tue Feb 19, 2008 8:23 pm; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Soraya

Soraya


Broj komentara : 379
Age : 41
Registration date : 2007-02-11

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyWed Feb 20, 2008 11:42 pm

bismillahi

Drage sestre, da li znate da li ima ikakvih novosti za sestru Merimu i njenu djecu???

Jel se sestra operisala...
Eto pisite ako ima ikakvih novosti...

Neka vas sve Allah, s.w.t., nagradi...amin amin amin

bismillahi
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyThu Feb 21, 2008 12:41 am

Esselamu-alejkum

Sestra se operisala i elhamdulillh dobro je.Doktori kažu da je čekaju najvjerovatnije još dvije opracije.Djeca su elhamdulillah dobro.
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyThu Feb 21, 2008 12:42 am

Prica o malom Veddahu koja je izasla u www.saff.ba odnosno poslednjem broju saffa je bolna,jer se nalaze sva desavanja oko Veddaha i borbe ove porodice Ramic za njegov zivot i bolje uslove u kojima bi insaAllah mogao kvalitetnije PREZIVLJAVATI jer ovo sto on sad dozivljava nije ravno jednom normalnom zivotu tako tesko oboljelog djecaka ciji su roditelji dostojni i ponosni toliko da se nemoze opisati rijecima.Oni su se na sve nacine borili da dodju do nekih rezultata a nase vlasti (po obicaju)samo obecavaju i koriste vjernicki sabur.Naime,nadlezne vlasti ovom ocu petero djece inace pripadniku patrioske lige,R.V.I. 100% ,borca ove drzave nista nisu rijesili a sve su obecali,cak ni terapiju koja je neophodna za zivot malog Veddaha.Obecali su da ce ih smjestiti u veci stan jer Ramici zive u 60 kvadrata, tako da Veddah nema svoju sobu gdje bih boravio i lijecio se adekvatno njegovoj bolesti a ima jos 3 sestre i 1 brata bebu , a boluje od najteze krvne bolesti u Evropi.

PODATCI ZA UPLATU IZ INOSTRANSTVA:

Ime banke: HVB CENTRAL PROFIT BANKA SARAJEVO

IBAN KOD BA 391291009310956139

racan-KONTO je 40117084003 za uplatu u eurima

SWIFT kod HVB-Central Profit Banke SARAJEVO: BACXBA22

Ime i prezime: MEHMED RAMIĆ




PODATCI ZA UPLATU IZ BOSNE:



Ime banke: HVB CENTRAL PROFIT BANKA SARAJEVO

Naznaka: UPLATA NA IME MEHMED RAMIĆ
Na vrh Go down
halida

halida


Broj komentara : 76
Age : 43
Registration date : 2007-11-26

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: s   u ime Allaha EmptyFri Feb 22, 2008 12:01 am

Selam sestre moje drage
eto zelim da vam prenesem malo informacija vezanih za djecu sestre Merime.Ja sam danas elhamdulillah napokon nasla vremena da im odem i elhamdulillah sam presretna zbog toga.
Djeca su mashaallah dobro,veselo,raspolozeno...jeste da Fikreta,Ejub i mala Serifa imaju onako one oziljke od opekotina po licu al se dobro drze.kako mi rece ona sestrica mogli bi insaallah iduce hefte biti otpustani cekaju samo da se te krastice sa lica povuku.
Uglavnom situacija je dobro,kako su bili jer sestrica kaze da su oni bili skroz nateceni,malena cak ni oci nije mogla otvoriti od otoka.Sto je najbitnije malena se navikla na flasicu,jedva al sad je dobro elhamdulillah
Uglavnom eto ja samo da vam prenesem situaciju koju sam zatekla danas u bolnici.
Moram vam reci i da sam se veoma ismijala djeci,stvarno su interesantna,puna prica,ideja,ama ko medici su...
Da im Allah pomogne da sto prije izadju i da se oporave kao i njihovoj mami da da svaki hajr i sto vise sabura i snage da izdrzi sva iskusenja
Na vrh Go down
Soraya

Soraya


Broj komentara : 379
Age : 41
Registration date : 2007-02-11

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptySun Mar 02, 2008 5:18 pm

bismillahi

Drage seke, da li ima novih informacija za seku Merimu? U kakvom je ona stanju? Da li je imala jos koju operaciju...itd..........ne znam

Znam da je pocela gradnja kuce, el-hamdulillah...
E sad da li su djecica izasla iz bolnice i kako su oni???

Neka vas Allah, s.w.t., nagradi... aminamin amin amin amin

bismillahi
Na vrh Go down
halima

halima


Broj komentara : 483
Registration date : 2007-02-01

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyTue Mar 04, 2008 1:07 am

Moze se i ovdje uplatiti pomoc za njih na vise nacina:

www.sadake.de
Na vrh Go down
Soraya

Soraya


Broj komentara : 379
Age : 41
Registration date : 2007-02-11

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyTue Mar 04, 2008 10:18 pm

Neka te Allah, s.w.t., nagradi halima...ruza
amin amin amin
Na vrh Go down
halima

halima


Broj komentara : 483
Registration date : 2007-02-01

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyWed Mar 05, 2008 7:38 pm

Citat :
Neka te Allah, s.w.t., nagradi halima...ruza

I tebe draga, jos boljom i ljepsom nagradom, iz srca zelim... smile ahaa
Na vrh Go down
misbaah

misbaah


Broj komentara : 869
Age : 43
Registration date : 2007-01-18

u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha EmptyFri Mar 28, 2008 4:11 pm

Naše oči suze, naša srca su tužna, ali govorimo samo ono s čime je zadovoljan naš Gospodar, Mi smo Allahovi i Njemu se vraćamo.

Allahu pripada ono što je dao, i Njemu pripada i ono što je uzeo, i svaka stvar je kod Njega do roka određenog.
Naša sestra Merima Kurtić koja je zadobila teške opekotine u požaru porodične kuće, preselila je na ahiret sinoć u bolnici u Sarajevu. Iza nje je ostalo njenih petero djece kojima će njihova majka sigurno najviše nedostajati. Njene dunjalučke muke su prestale, koje su zaista bile teške. Za te muke kroz koje vjernik prođe na dunjaluku, Allahov Poslanik sallallahu alejhi ve sellem je obećao nagradu šehida.

Rekao je Allahov Poslanik sallallahu alejhi ve sellem u vjerodostojnom hadisu: ''Osim onih koji poginu boreći se na Allahovom putu, još sedmoro se ubraja u šehide: …i onaj ko izgori u vatri…''. (Ebu Davud, Nesai i drugi)

Merima je preselila i u noći petka o čemu kaže Poslanik sallallahu alejhi ve sellem:

''Koji god musliman umre u danu ili noći petka, Allah će ga sačuvati kaburskog iskušenja.'' (Ahmed, Tirmizi i drugi)

Sve što bi dalje rekli je suvišno. Molimo Allaha Uzvišenog da smiluje našoj sestri Merimi, da joj podari najveće stepene u Džennetu, a da njenom mužu, djeci i ostaloj rodbini da sabura kako bi prebrodili ovo uistinu teško iskušenje.

Amir D.

http://minber.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=1286&Itemid=1




Inna lillahi we inna ileyhi radzi'uun
Na vrh Go down
Sponsored content





u ime Allaha Empty
KomentarNaslov komentara: Re: u ime Allaha   u ime Allaha Empty

Na vrh Go down
 
u ime Allaha
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Islam Bebe :: Radionica :: Zanimljivosti-
Idi na: