Islam Bebe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Islam Bebe


 
HomeGalleryLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Pomozimo majku sa četvero jetima

Go down 
AutorPoruka
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

Pomozimo majku sa četvero jetima  Empty
KomentarNaslov komentara: Pomozimo majku sa četvero jetima    Pomozimo majku sa četvero jetima  EmptySat Aug 21, 2010 12:33 pm


Pomozimo majku sa četvero jetima  Burka


Ovo je priča o 22-godišnjoj samohranoj majci Amini Mujić-Sušić iz Zavidovića koja odgaja četvero malodobne djece, Priča nebi bila ni po čemu neobična, da Aminin muž nije prije pola godine preselio na Ahiret klanjajući Jaciju namaz u mesdžidu. Doslovno na sedždi.Sestra Amina je bila trudna kada joj je muz preselio i nedavno se porodila, tako da sada živi sa četvero malodobne djece, Amina nije ostvarila nikakvu socijalnu niti drugu pomoć, a nedavno joj je odobreno simboličnih oko 25 KM penzije mjesečno. Mlada majka je na granici svih granica egzistencije. Apelujemo i na sve one koji žive u blizini Zavidovića ili će u toku ljeta ići dole, da posjete Aminu i njezinu djecu. Amina kao što rekosmo nema muža, nosi nikab pa molimo za diskreciju i razumijevanje da su poželjne posjete uz prisustvo sestara.

Mi vas pozivamo da se uključite u ovu humanitarnu akciju, braćo moja draga i plemeite sestre , četvero jetima, razmislite o četvero jetima , ALlah je iskušao ovu sestru a isto tako je iskušao i nas, Allah nas poziva da se takmičimo u činjenju dobročinstva, a zar treba nesto bolje nego da pomognemo jetima,
zar nije Allahov Poslanik sallallahu alejhi ve sellem rekao da će na Sudnjem Danu Poslanik i onaj koji se brinuo o jetimu biti jedan uz drugog kao dva prsta, tako blizu, eto braco moja draga i cijenjene i plemenite sestre zar nemamo priliku da učinimo ovo veliko djelo i da se nadamo susretu sa našim Poslanikom sallallahu alejhi ve sellem,evo i Ramazan nam je na pragu pa zar da propustimo ove dane u kojima ALlah daje mnogo puta vecu nagradu za učinjeno dobro djelo,

Allah azze ve dzell je iskusao sestru Aminu a mozda ce sutra naša porodica biti iskušana sa ovim iskušenjem, vallahi pisem ovo i oči mi suze i razmisljam o svojoj djeci koja isto tako mogu biti bez svoga oca, mozda moja hanuma bude iskušana sa istim iskušenjem, možda moja djeca sutra neće imati svoga babu koji će ih zagrliti i poljubiti, koji će ih odvesti na sladoled i pokriti ih dekicom kada legnu da spavaju, ovo četvero dječice nemaju kome reći babo moj, babuka moj.

Sjetih se svoga oca Allah mu se smilovao koji je preselio prije nekih 5-6 godina, a 1945 godine je njegov babo tj moj djed poginuo u 2 sv. ratu, ubili ga četnici, tada je moj otac imao samo 2 godine, i nije upamtio svoga oca, a majke se malo sjeca jer je umrla dok je on imao 12-13 godina, imala je padavicu i oslijepila je, i tako su mog oca hranili i odgajali po komsiluku, ALlah je njemu odredio nafaku i on nije bio gladan ali je sav taj komsiluk bio iskusan sa mojim ocem, evo sada imamo ovaj slucaj sestre Amine koja je nama svima iskušenje, Allahov Poslanik je rekao da je bolja GORNJA RUKA nego donja, tj bolja je ona koja daje nego ona kojoj se daje, pa nemojmo braco i sestre biti nemarni prema ovome, kad nas vec Allah nije iskusao sa ovom nedacom budimo bar onda oni koji ce dati dio svog imetka i pomoći jetime, jer zaista jetimi imaju dio svog imetka u našem imetku

Administracija našeg portala je lično kontaktirala porodicu i uvjerili smo se u stanje ove porodice,ako neko želi da kontaktira ovu porodicu ovo je br. telefona na koji ih mozete pozvati 061 832 395,

sestra nam je ostavila br. ziro racuna na koji se mogu izvrsiti uplate,

Mujić-Sušić Amina , 134-010-0000000-120600611-30, br.rač. 1091910

ako niste iz Bosne i Hercegovine onda mozete uplatiti na sljedeci ziro racun , Mujić-Sušić Amina , L.K. 09ddd8311 , adresa Mecevici Zavidovici, BAN:BA 3913 4010 0000 0001 20, SWIFT CODE: IKBZBA2X,

ako neko zeli poslati preko western union mozete i tako na ime i prezime zatim na br tel posaljite kod 00387-61-832-395

Apelujemo one koji uplate neki iznos na ziro racun da nam se jave emailom a mi cemo biti u kontaktu sa ovom porodicom da nam potvrde da su dobili uplaceni iznos

http://www.nur-islam.com

Na vrh Go down
 
Pomozimo majku sa četvero jetima
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Islam Bebe :: Radionica :: Zanimljivosti-
Idi na: