Islam Bebe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Islam Bebe


 
HomeGalleryLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Sjecate li se male Amine?

Go down 
AutorPoruka
rejhanaa

rejhanaa


Broj komentara : 65
Age : 37
Registration date : 2008-09-15

Sjecate li se male Amine? Empty
KomentarNaslov komentara: Sjecate li se male Amine?   Sjecate li se male Amine? EmptyWed Dec 10, 2008 5:41 pm

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berakatuhu,mile moje!

Sjecate li se male Amine?Sjecate li se njenog slucaja, kada smo mi davale za njenu porodicu i pomogle uz Allahovu pomoc da se mala Amina,mala nasa sestrica izlijeci.Brizna ruka je donirala vecu sumu novca i hvala Allahu uveliko ih pomogla! Da ih Allah obilato nagradi nisu ni svjesni koliko su pomogli Allahove robove...
evo da se podsjetimo:
http://briznaruka.blogger.ba/arhiva/?start=10
Ovako moje sestre...
Sinoc smo se u mesdzidu okupili da sjednemo i slavimo ovaj praznik koji nam je Allah podario - Kurban bajram! Imali smo malo predavanje , iza kojeg su nam hutbu odrzala tri mala brata tri mudzahida,tri insaAllah uskoro hafiza, tri Allahova pokorna roba! Jedan brat od 15g. i dva brata po krvi od nase sestrice Amine! Pripremili su nam po pet hadisa sa lancem prenosioca, masaAllah govorili su kao prave daije,kao oni koji su vec odavno na minberu, nisu imali nimalo treme, nimalo se u njihovom glasu nije osjetio strah,stid.MasaAllah sto bi im babo rekao:Babini mudzahidi! ...
Bio nas je pun mesdzid cekali smo kurbane, meso po koje su otisli clanovi naseg dzemata,meso se peklo u pekari nedaleko od Maglaja,mjesto Jablanica.Osam kurbana je trebalo doci... I dok smo slusali hutbu Ahmeda i Muamera, Aminine rodene brace, mom babi je zazvonio mobitel.Izasao je da se javi i nakon nekoliko trenutaka ulazi sa strasnom vijescu! La ilehe illellah! Saopstava nam da su nasa braca i sestre koji su otisli po meso na izlazu iz Jablanice imali saobracajno nesrecu... SubhanAllah...
Odmah su braca otisla jer im je dojavljeno da je potrebno dati krv unesrecenim.
Pri izlazu iz Jablanice auto u kojem su bili: Aminin amidza,strina i njihovi dvoje djece( jedno od 2g.i jedno od 8mj.) , Aminina rodbina jedan brat iz dzemata njegova supruga i njihovo dijete od 10g., i mala Amina od 7g., radi uskog prolaza da bi izbjegli auto koje im dolazi u susret skernuli su u stranu gdje im se auto prevrnuloi pri tome potonilo u rijeci Jablanici. Aminin amidza, vozac auta, dok je jos imao zraka mobitelom je pozvao Amininog babu koji je sa jednim bratom bio u pekari radi preuzimanja jos tri kurbana.Uspio je samo reci: "Sletili smo sa ceste!" Auto se prevrnilo naopako i u uskom potoku stvorilo branu... Voda je ispunjavala auto.A kako se auto prevrnilo krov je zgnjecen i pritsno ih je do glava.Talha, aminin amdzic je pri valu vode presao sa zadnjeg sjedala ovom bratu naprijed. Taj brat kaze nisam se mogao pomjeriti u koju god bi stranu krenuo povrijedio bi Talhu.A auto malo kadet,To je auto Amininog babe. Kaze:Cuo sam svoju zenu kako hropti, grklja... voda joj je ispunila pluca. Aminin babo i brat nakon poziva odmah su krenuli na mjesto nesrce. Brat prica:
"Kad smo dosli imali smo sta vidjeti! Izvukli smo bracu koja su bila jos koliko toliko pri sebi, nakon toga smo izvukli Aminu... ... La ilehe illellah! La ilahe illellah! Izvukli smo je,izvukli smo bezivotno tijelo! Stomak joj je bio velik napila se vode...puno vode... Njen babo,Allah mu dao Firdews, rekao mi je: "Preselila moja Amina! Vratila se Allahu moja Amina!Preselila moja Mina! Hajde da spasavamo ostale!"
La ilahe illellah! Zamislite sestre! On vidi da je izgubio dijete, vidi tijelo bezivotno! I zamislite sta kaze: "Preselila moja Amina,hajde da spaimo ostale!" Gubi nadu za zivot Amine ali se bori da ne izgubi i ostale! Zamislite koliko mu je snagu Allah podario,la ilahe illellah! Ide pomoci drugima da im se ne bi desilo sto i njegovoj maloj curici!Allah mu dao firdews!
Dalje ovaj brat kaze:
"Nisam mu dao da ode,vidio sam da je u losem stanju.Pa ja Rabbi izgubio je dijete nije cudo,van sebe je! Otvorio sam joj usta i jedva jedva izvukao jezik! On je pritisnuo po stomaku i voda je krenila na usta. Iz nje su mlazovi izlazili,mlazovi vode...U tom je dosla hitna,oni su preuzeli Aminu! Izvukli smo Amininu strinu koja je bila potpuno u nesvjesti,mislio sam da od nje nema nista. Zena od ovog brata je brzo dosla sebi,ali nismo je smjeli dotaci bez nosila, vristala je,a inace je imala ostecenu kicmu.Njeno desetogodisnje dijete izvuklo se samo,mali masaAllah jak! Djeca,Aminini amdizici kao bebe,beba podnosi vodu bili su hvala Allahu dobro.Iz Doma zdravlja u Maglaju hitno su prevezeni u KB Zenica. Brat i njegov sin su prosli sa ogrebotinama,isto i Aminina strina i njeni dvoje neizmjerna zahvala Allahu! Njegova zena je slomila rebro i zadrzana je u bolnici.Aminin amdiza je u soku i ne prica i on je ostao u bolnici,najteze je prosla Amina. Napila se puno vode,ima zraka u plucima jer smo joj davali umjetno disanje, htjeli smo najbolje.I manji udar u mozak!Mozak joj je natecen."
Ovo nam je brat pricao kad je dosao. Nocile smo u mesdzidu, jer nikog od brace nije bilo.A moj babo i muezvi od sestra bili su u Zenici. Stalno smo zvale pitale... Disala je na aparate i bila u soku.Dolazila je na trenutke sebi i samo plakala. Dovile smo Allahu da joj da ono sto je najbolje za nju. Allah joj dao velika iskusenja... Sinoc u tri kad je babo i braca dosli iz bolnice.Kazu Amina je skinuta sa aparata,van zivotne opasnosti,ali u teskom stanju...
Jutros je Aminin babo zvao nas i babi govori ostali su pusteni kuci,Amina je jos gore dobro je elhamdulillah, onako je povrijedena i dove Allahu da ne bude trauma,taj udar u mozak se stabilizovao, pricala je s njim...Elhamdulillah!
Oni kao porodica su u teskom stanju,u meduvremenu dobili su jos jednog sina Abdullaha. Sada ih ima petero,cetiri brata i Amina.Ne znam sta ce biti sa autom,a i njega su dobili hedije od jednog brata, jer ,kao sto sam navela u onom tekstu,ima nepokretnog oca kojeg stalno vozi za Zenicu prima blokade u glavu. A masaAllah vjernici su veliki.
Hrane pilad pa prodaju - to im je ishod primanja.Da Allah olaksa...AMIN...
Htjela sam vas zamoliti u ime Allaha da ima pomognemo,sa koliko toliko... Svaki dinar bi im dobro dosao... Ako ima neko od vas ko bi udjelio na Allahovom putu,ko bi sklonio svoje pare na sigurno mjesto i sigurno u najbolju banku, banku koja ce vam ih cuvati sigurno pa na Sudnjem danu vratiti, ako ima neko ko bi odvojio od svog velikog imetka da da ovoj porodici koja nema,da pomogne ovu porodicu koja ce insaAllah uskoro biti porodica sa dva mlada hafiza,ako ima neko... neka mi se javi na pm da se dogovorimo oko preuzimanja.
Allah vas nagradio dzennetom firdewsom i ucinio da vam na Sudnjemu danu ova sadaka prevagne na mizanu...amin
Na vrh Go down
 
Sjecate li se male Amine?
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Pametnice male

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Islam Bebe :: Radionica :: Zanimljivosti-
Idi na: