Islam Bebe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Islam Bebe


 
HomeGalleryLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Apel za pomoc

Go down 
2 posters
AutorPoruka
kakanj




Broj komentara : 1
Age : 54
Registration date : 2008-04-04

Apel za pomoc Empty
KomentarNaslov komentara: Apel za pomoc   Apel za pomoc EmptyFri Apr 04, 2008 12:29 am

Evo neznam dali je mjeto mom apelu za pomoc ovdje al eto halalite mi ako grijesim pa neka neko ispravi ako treba..
Selam alejkum i lijep pozdrav od Vehida Delica iz Bosne i
Hercegovine,

Evo na pocetku bih zelio jos jednom od sveg srca pozdraviti
sve vas koji dobijete ovaj moj E-mail sa molbom za pomoc posto me je nuzda opet
natjerala dase ponovo obratim putem interneta za pomoc.

Ja bih prije svega se unaprijed izvinuo jos jednom sto vas
ometam sa svojom porukom i vjerujem da mnogi koji dobijete ovaj email ce vas
zateci u vrlo umornom stanju pored svojih obaveza koje svakodnevno obavljate al
se ipak nadam da se necete naljutiti na moje javljanje posto me nuzda goni a
mnogi su vjerujem vec dobivali moj mail do sada i njih jedan broj se uvijek
odazove na moje stanje i pomognu mi u svojim mogucnostima pa se iskreno nadam
dacete i vi me ovaj put razumjeti i biti jedan od ljudi dobre volje koji mi zele
pomoci u troskovima lijecenja.

Ja evo navodim razlog mog javljanja:
Nedavno tacnije prije mjesec dana sam bio jako loseg stanja
tako dasam otisao na bolnicko ispitivanje i pretrage i ostao deset dana u
bolnici gdje su mi nakon otpusta iz bolnice licno preporucili brzu operaciju
koju sam vec davno trebao uraditi a kako nisam imao potrebna srestva tako sam sa
vremena na vrijeme oduzio i ostavio to po strani misleci dace se stanje
stabilizirati al eto jedno vrijeme se stabilizovalo tako da me je kako sam vec
napisao prije mjesec dana jako puno zaboljelo i zdravlje mi je visilo o koncu
posto se radi od djelu tijela vratne kicme tacnije radi se o operaciji sestog i
sedmog prsljena na njima je u desetom mjesecu 1999. godine pri dolasku u bolnicu
nakon saobracajne nesrece postavljene dvije plocice i cetiri sarafa sto mi sada
to jako puno smeta i trebam uzvaditi iz vrata tj. iz kicme vratne.

Ja evo malo oduljio sa objasnjenjem a vjerujem da nemate
puno vremena za vise objasnjavanje pa ako imate potrebe da vise saznate molim
vas kontaktirajte me na jedan od dva nacina:

Prvi nacin kontakta putem telefona:00387/ 32/ 772
910

Drugi nacin putem E-maila: delicvehid@gmail.com
Svi koji zele mi pomoci na bilo koji nacin sve nacine
mozete naci na ovoj stranici koju su ljudi napravili od sebe kako bih na taj
nacin mi pomogli :

www.pomocve.com
Ja se iskreno nadam ovaj put u vase razumjevanje i vasu
pomoc sto vam u zauzvrat se mogu jedito unaprijed zahvaliti na ukazanoj pomoci,a
molim vas ako mozete ovu moju molbu da posaljete dalje do priatelja ili nekog ko
bih mi mogao pomoci jako sam vam za to zahvalan jos jednom pa jos jedna napomena
zbog same sigurnosti vase ako zelite pomoci molim vas nakon slanja vase pomoci
dami javite kako bih mogao biti u kontaktu sa bankom da vasa pomoc stigne
sigurno tamo gdje ste je poslali.

Na kraju vam se zelim jos jednom zahvaliti u svoje ime i
ime moje cjelokupne porodice a na linku mozete vidjeti nekoliko mojih slika o
kome se radi i kome je potrebna pomoc.

Adresa:Delic Vehid
Mjesto:Pedici br.65
72243-Brnjic
K a k a nj
Bosna i Hercegovina
00387/ 32/ 772 910
Na vrh Go down
http://www.pomocve.com
halima

halima


Broj komentara : 483
Registration date : 2007-02-01

Apel za pomoc Empty
KomentarNaslov komentara: Timka i Edin Becirevic iz Bos. Krupe   Apel za pomoc EmptyThu Apr 24, 2008 7:39 pm

Apel za pomoc Timka-edin1
Timka i Edin Bećirević iz Bosanske Krupe, roditelji sedmoro djece, suočeni sa teškom neimaštinom, bolestima i beznađem, razmišljaju o najgorem. Edin je 70 postotni invalid, bez jednog bubrega je ostao kada ga ja u borbi za slobodu pogodio snajper na Grabežu iznad Bihaća. Od tada se zdravstveno stanje iskompliciralo, nesposoban je za rad. Od 25 maraka invalidnine koliko mu ostane kada podmiri kreditni dug jer se zadužio zbog bolesti četverogodišnje kćerke Ajle, ova familija ne može živjeti.

Nemaju nikakva dodatna primanja, snalale se tako, što Edin unatoč teškoj bolesti s vremena na vrijeme uradi neki poslić «na crno», ali ni to nije dovoljno da prehrani familiju.

- Već sam na rubu psihičke snage, razmišljam okončati agoniju svoje familije na najgori način, pa neka dragi Bog prašta, kada su me sve nadležne institucije grubo odbile i zaobišle. Nema vrata u Bosanskoj Krupi na koja nisam pokucao, ali pomoći ni od kuda. Osjećam se ponižen, bezvrijedan i pitam se vrijede li životi moje djece ikako...plačući govori 47-godišnji Edin.

Situacija porodice Bećirević pogoršala se kada se teško razboljela njihova sada četverogodišnja kćerka Ajla, pa je bila podvrgnuta operaciji srca. Djevojčica pati od epilepsije, a za održavanje zdravstvanog stanja mjesečno treba izdvojiti oko 160 eura za prijeko potrebni lijek «Sabril».
- Ni sam ne znam kako spajam kraj sa krajem. Molio bih ljude koji imaju veliko srce da mi pomognu da makar djetetu osiguram lijek, a ja ću već nekako izaći na selamet. Dijete mi je najvažnije, a nemam joj ni za kruh svaki dan dati, kamoli za lijek, govori Edin.

Timka razmišlja da proda vlastiti bubreg, nada se da će tako barem dijelom riješiti teške porodične probleme ili makar osigurati novac da Ajli jedno vrijeme redovito osigurava lijekove.

- Pred zidom smo. Pred zidom kojeg ne znam da mogu preskočiti. Ako nam neko iskreno i od srca ne pomogne, ova će porodica nestati, suočeni smo sa svim teškoćama koje su nam se mogle dogoditi, govori tTimka, podsjećajući i da žive u podstanarskoj sobici, teško školuju djecu, a još teže ih prehranjuju.
- Sve bih nekako izdržala, kada bih Ajli osigurala redovita primanja za lijek, inače će mi dijete umrijeti pred vlastitim očima. Ne mogu više, na rubu sam snage, nemam kome i ne znam kome da se obratim, govori krhka 27-godišnja žena koja na plećima nosi preveliku težinu života.

S.Džanić

Žiro račun na koji se mogu uplatiti novčana sredstva za porodicu Bećirević iz Bosanske Krupe glasi: Edin Bećirević dinarski: 16110350000000042 (
Na vrh Go down
 
Apel za pomoc
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Gaza u mraku vapi za pomoc !!!

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Islam Bebe :: Radionica :: Zanimljivosti-
Idi na: