Islam Bebe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Islam Bebe


 
HomeGalleryLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane

Go down 
5 posters
AutorPoruka
misbaah

misbaah


Broj komentara : 869
Age : 43
Registration date : 2007-01-18

Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane Empty
KomentarNaslov komentara: Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane   Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane EmptyTue Nov 13, 2007 11:04 pm

Ako je istinita izjava Zdravka Grebe, šta nam je raditi Narode moj!?

- Opredjeljujemo se za tešku borbu, profesore, pa šta bude – Senad Hadžifejzović
- Nemamo drugog izbora – dr. Grebo.

Šta nam je onda činiti, pitate se sad. U kakvoj smo onda poziciji mi Bošnjaci? Šta je to što je nama na raspolaganju? Šta je to što mi možemo uraditi u nastojanju da spasimo od uništenja i Bosnu i Hercegovinu i nas kao narod?


Ovu tvrdnju, navedenu u naslovu, izrekao je dr. Zdravko Grebo u dijalogu sa Senadom Hadžifejzovićem u večernjem TV djevniku 10. novembra. U ljeto 2005. god. više bosansko-hercegovačkih intelektualaca učestvovalo je u jednoj panel diskusiji na temu o budućnosti Bosne i Hercegovine. Tada je dr. Grebo najdecidnije izrekao tvrdnju: „Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane....“ Komandant EUFOR-a u BiH Hans Johen Vithauer izjavio je nedavno da su mirovne snage spremne da intervenišu u slučaju izbijanja novog rata jer je vidljiva nestabilnost, ne samo u BiH nego i na cijelom području zapadnog Balkana. Prije nekoliko dana članu bosansko-hercegovačkog Predsjedništva Harisu Silajdžiću je, prilikom njegove posjete SAD, u dva kabineta rečeno: „Pa što se to Bosna ne bi razdvojila....“ Njemački list Die Welt, u izdanju od 03. novembra, donosi članak pod nazivom "Bosni prijeti raspad" u kojem piše kako će Republika srpska slijediti Kosovo na putu u nezavisnost....
Ne treba objašnjavati svu jezivost, sav užast ove i svih sličnih tvrdnji. Ali, budimo otvoreni pa se upitajmo: Zbog gorčine koju donose ovakve tvrdnje i ovakva razmišljanja imamo li pravo okretati glavu od problema i žmuriti pred svim onim što se jasno vidi a što se odnosi na zbivanja u Bosni i Hercegovini, Sandžaku....? Hoće li svih tih zlih opasnosti nestati ako mi šutimo i okrenemo glavu od njih?
GORKA ISTINA O STANJU U BOSNI
Prije nekoliko dana u izjavi za mitomansku srpsku TV, Crnjorad a ne „Milorad“ Dodik doslovice izreče ovo:
„Ja ću reći, evo prvi put, ja mislim da nije dobro za Srbiju da ostanu Albanci u Srbiji. Iz prostog razloga da budu inkoponirani u politički život Srbije jer bi to značilo dugoročnu destabilizaciju Srbije. Ali je isto tako nemoguće da se Srbija, BEZ IKAKVIH USTUPAKA odrekne jednog dijela svoje teritorije…..“
Nevjerovatno je da se poslije jednog ovakvog, otvoreng, fašističkog izliva velikosrBstva niko u Bosni i Hercegovini, ama baš niko, nije oglasio, odnosno skočio na noge i pozvao narod na otvoreni bunt. Zbog toga o svemu ovome više ni jedan Bošnjak ne smije šutjeti. O ovome se mora najotvorenije govoriti i to bez bilo kakvog politiziranja i bez onog „nemojte, nije dobro uzbunjivati narod...“ To zbog toga što su dušmani i Bosne i Bošnjaka krenuli u otvoreni juriš, bez ikavih „rukavica“ pa se narod mora i te kako uzbuniti.
U ostalom, sjetimo se pouke koja glasi:
„Gorka istina može biti ljekovita a lijepe laži ništa ne pomažu.“

Kako to gorka istina može biti ljekovita, pitate se? Jednostavno, ako bolesniku, na primjer, koje mu je tek otkriveno neko teško oboljenje, ljekar prikrije istinu o njegovoj bolesti, pa ga počne tješiti i umirivati bez adekvatnog medecinskog tretmana, tom će bolesniku biti sve gore i gore i na kraju će umrijeti. U suprotnom ako se takvom bolesniku, odmah na početku, predoči istina o njegovoj bolesti ima šanse da se on svim silama odupre bolesti pa i da preživi.

A Bosna i Hercegovina danas je jedan „teški bolesnik“ i svi koji je žele „izliječiti“ moraju otvoreno govoriti o njenoj „bolesti“ bez obzira što je istina o tome veoma gorka. Ni Bosni ni Bošnjacima ništa neće pomoći to ako ignoriramo opasnost od te teške bolesti, tj. od teškog zla koje je poklopilo i Bosnu i nas Bošnjake. Ništa nam neće pomoći ni to ako samo govorimo o hiljadugodišnjem postojanju Bosne i Bošnjaka, o Bosninoj suverenosti, samostalnosti, o našoj veličanstvenoj kulturnoj i duhovnoj baštini, o ... Sve to može imati efekat beskorisne samoobmane, beskorisne prazne priče.
Zbog toga Bošnjaci danas moraju biti svjesni realnosti i otvoreno govoriti o gorkoj istini koja glasi: Velikosrpski fašizam je objelodanio plan završnog čina za uništenje Bosne i Hercegovine a sve i dalje pod maskom „brige“ za Srbe i srpstvo. Za realizaciju tog zločinačkog plana velikosrpski fašisti nastoje, na sve moguće načine, pridobiti na svoju stranu i ideloge Tuđmanovog velikohrvatstva.
Puno toga govori i ovo što je izgovorio dr. Grebo u subotnjem Centralnom TV dnevniku:
- Ja se bojim da je ovo što se sad događa u Bosni I Hercegovini samo kupovanje vremena do onda kad će neko u Bosni i Hercegovini morati javno kazati: Bosna i Hercegovina više ne postoji, „rs“ jeste kompenzacija za Kosovo, „mudra“ tiha politika je treći, hrvatski entitet i Bosna i Hercegovina više ne postoji. Kao što će neko u decembru u Beogradu morati reći:

Za Bosnu moju i krv svoju!!!
Kosovo je nezavisno. Neka teška oluja se nadvija nad Bosnom i Hercegovinom. Jedino ako vrlo brzo neke patriotske snage, bez podrške međunarodne zajednice, Amerike ili bilo koga drugoga, sami sebe ne postave na svoje noge i ne kažu: MI NE DAMO, bojim se da je stvar izgubljena..... Apsolutno postoji scenario o raspisivanju referenduma o osamostaljenju „rs“. Šta nama predstoji? Bojim se da nam predstoje tužni dani ili teška borba -
- Opredjeljujemo se za tešku borbu, profesore, pa šta bude – Senad Hadžifejzović
- Nemamo drugog izbora – dr. Grebo.

POKRET BOSANSKOG OTPORA


Šta nam je onda činiti, pitate se sad. U kakvoj smo onda poziciji mi Bošnjaci? Šta je to što je nama na raspolaganju? Šta je to što mi možemo uraditi u nastojanju da spasimo od uništenja i Bosnu i Hercegovinu i nas kao narod?
Prvo, ako treba i silom, potisnimo iz svoje svijesti to kako će i nas i Bosnu spasiti nekakva „međunarodna zajednica“, nekakav EUFOR, nekakav NATO, nekakav… Svi oni imaju svoje sopstvene interese i samo su zbog njih tu gdje jesu. „Međunarodna zajednica“ se, na primjer, veoma plaši nemira na Kosovu. Plaši se albanskih nemira pa zbog toga ni u kakvoj varijanti ne pokušava spriječiti nezavisnost Kosova. Nismo sisgurni da se ta ista „međunarodna zajednica“ plaši NEMIRA I U BOSNI, šta će se dogoditi sa Bošnjacima!? Jedno je sigurno da će opet zatvoriti oči kada se budu opet redali novi prijedorski logori ili kada budu tekli potici krvi kao u Srebrenici jula 1995.
Zato je na svima nama koji nemamo druge domovine osim Bosne i Hercegovine da se organizoramo kroz Pokret Bosanskog otpora. Otkažimo sve nastupe koji nemaju karakter borbe za opstanak Bosne, za opstanak Bošnjaka i svih drugih građana koji Bosnu osjećaju jedinom domovinom. Promijenimo sve televizijske i radijske programe i neka se na njima javno, najotvorenije govori samo o jednoj jedinoj stvari – o borbi za spas Bosne i Hercegovine. Promijenimo sadržaj svih bosanskih i bošnjačkih internet stranica i u cijelosti ih posvetimo samo borbi za opstanak Bosne i Bošnjaka.
Znamo da je Srbija pred Međunarodnim sudom pravde neadekvatno kažnjenja za agresiju i genocid, zato je srpski fašistički estabilišment koji danas predvodi "SLOBOCIDNI" Koštunica krenuo sa napadom sa svojim poslušnicima iz Banja Luke na BiH. Zato bez odgađanja zahtjevajmo prekid diplomatskih odnosa sa fašističkom Srbijom i u tom zahtjevu ne postustajati dok on ne bude ispunjen. Tražiti poništenje svih fašističkih ugovora o „specijalnim vezama“ koji nisu ništa drugo do aneksija i okupacija ogromnih dijelova Bosne i Hercegovine.
Stotine hiljada Bošnjaka danas su van Bosne i Hercegovine. I oni moraju postati dio otpora za očuvanje BiH. Javno se zna da Crnjorad Dodik plaća 106.000 dolara mjesečno američkoj lobističkoj firmi kako bi ona pokušavala lobirati veliko-srpske interese. Vlasnik te lobističke firme je prvi savjetnik za vanjsku politiku američkom predsjedniku Bushu. Bošnjaci u dijaspori moraju, na sve moguće načine, parirati ovome. Bošnjaci u dijaspori moraju, na sve moguće načini, pokazati da su dostojni sinovi i kćeri svoje Bosne i Hercegovine.
Znači, poslije svih ovih dvanest godina, kad se vještački stvarao privid normalnog stanja u Bosni i Hercegovini, sada se mora otvoreno i najavnije svima staviti do znanja da je stanje u Bosni totalno nenormalno i da i Bosni i Bošnjacima prijeti nestanak i uništenje. Brana tom opakom scenariju mogu biti samo oni koji žele opstanak Bosne i Hercegovine kao države i Bošnjaka kao naroda.

Piše: Humo BOŠNJANIN
Bošnjaci.net
Na vrh Go down
halima

halima


Broj komentara : 483
Registration date : 2007-02-01

Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane   Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane EmptyTue Nov 13, 2007 11:45 pm

Ne volim cak ni ovakve naslove. Opstanak BiH se ne smije dovoditi u pitanje, a mi cesto mozemo naletjeti na clanke koji svojim naslovom upravo dovode u pitanje opstanak BiH. Ne cudi me sto to cetnici tako pisu, govore i rade, ali me cudi da i nasi novinari i pisci cesto cine tu gresku.

Inace tekst je u sustini dobar.
Na vrh Go down
halima

halima


Broj komentara : 483
Registration date : 2007-02-01

Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane   Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane EmptyWed Nov 14, 2007 11:12 am

MESA SELIMOVIC


Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane Bosna.small

Mi nismo niciji. Uvijek smo na nekoj medji, uvijek neciji miraz. Stoljecima mi se trazimo i prepoznajemo, uskoro necemo znati ko smo.
Zivimo na razmedju svjetova, na granici naroda, uvijek krivi nekome. Na nama se lome talasi istorije kao na grebenu. Otrgnuti smo, a neprihvaceni. Ko rukavac sto ga je bujica odvojila od majke pa nema vise ni toka, ni usca, suvise malen da bude jezero, suvise velik da ga zemlja upije.
Drugi nam cine cast da idemo pod njihovom zastavom jer svoju nemamo. Mame nas kad smo potrebni, a odbacuju kad odsluzimo. Nesreca je sto smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i necemo iz nje, a sve se placa pa i ova ljubav. Svako misli da ce nadmudriti sve ostale i u tome je nasa nesreca.

Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane Bosna

Kakvi su ljudi Bosanci? To su najzamrseniji ljudi na svijetu, ni s kim se istorija nije tako posalila kao sa Bosnom. Juce smo bili ono sto danas zelimo da zaboravimo, a nismo postali ni nesto drugo. S nejasnim osjecajem stida zbog krivice i otpadnistva, necemo da gledamo unazad, a nemamo kud da gledamo unaprijed. Nesreca je sto smo zavoljeli tu svoju mrtvaju, pa necemo iz nje, a sve se placa, pa i ta ljubav. Zar smo mi slucajno tako pretjerano mehki i surovi, raznjezeni i tvrdi. Zar se slucajno zaklanjamo za ljubav kao jedinu izvjesnost u ovoj neodredjenosti, zasto? Zato sto nam nije svejedno. A kad nam nije svejedno znaci da smo posteni. A kad smo posteni, svaka cast nasoj ludosti.
Na vrh Go down
Amam

Amam


Broj komentara : 379
Age : 39
Registration date : 2007-02-20

Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane   Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane EmptyWed Nov 14, 2007 9:10 pm

Bome rece meni mama neki dan na telefon,haman ce se opet zaratiti kod nas. Shocked Ne kontam reko,a evo sad kontam pomalo.Prekinuli su nam rat kad smo poceli da ih masovno "taremo" pa evo do cega su nas doveli da ponovo isto prozivljavamo kao i prije rata onih 90-tih.Zavladase Bosnom opet sve srbi pa nam i raspadom prijete.E moj Bosnjo,nikad tebi pamet u glavu nece doc. 45

"Allahova je vlast na nebesima i na zemlji"!Da nam se svima Allah smiluje. amin
Na vrh Go down
misbaah

misbaah


Broj komentara : 869
Age : 43
Registration date : 2007-01-18

Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane   Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane EmptyWed Nov 14, 2007 11:15 pm

ne znam ne znam da li treba pisati ili ne, znam samo da je napeto Suspect
Na vrh Go down
Umm_Ajna

Umm_Ajna


Broj komentara : 372
Age : 40
Registration date : 2007-05-17

Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane   Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane EmptyWed Nov 14, 2007 11:18 pm

Ja danas s posla ,moja mama zabrinuta,ja pitam sta ti je kad ona veli,izgleda da ce se opet za ratit 11 11
Ljudi sta je ovo i cemu vodi ja ne znam Sad ,dao Allah da izadje na dobro
Na vrh Go down
nerka

nerka


Broj komentara : 46
Age : 41
Registration date : 2007-05-27

Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane   Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane EmptyThu Nov 15, 2007 12:16 am

11 Shocked 11 mene jeza obuze SUBHANALLAH

za vrijeme rata sam bila u Bosni,a sad sam vani,ali jest mi mama i ostali dole. Sad crying
Na vrh Go down
Sponsored content





Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane   Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane Empty

Na vrh Go down
 
Bosna i Hercegovina broji svoje poslijednje dane
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Islam Bebe :: Radionica :: Zanimljivosti-
Idi na: