Islam Bebe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Islam Bebe


 
HomeGalleryLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 odgovori i pitaj

Go down 
+16
Sejfudinova hanuma
yildiza
aida
amina
Ummu Adnan
Umm_Ajna
Ademova hanuma
misbaah
sarah
jenny
Ummu-Zejd
pahuljica
UmmuEsma
amina_hannan
Amam
misbaah.
20 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
pahuljica

pahuljica


Broj komentara : 176
Registration date : 2007-01-31

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptySun Jun 17, 2007 12:50 pm

DA

Jako puno obracam paznju na sastav u proizvodu koji kupujem...zivim van BiH ali i kad dole odem isto pratim sta uzimam i cije produkte kupujem.
Nekad se insan iznenadi sta sve moze biti i produktu...zato citam sve redom...cokolade, bombone, jogurte...ma sve....sigurno je sigurno.

Jednom sam tako oslonila se na poznatu marku koju sam otprije uzimala...neke nove zvake, hajd uzmem ih ne citajuci. Dosla kuci citam....alkohol....oooooooooo 45 ....eh to me naucilo pameti....hvala Allahu pa da nisam djeci dala ih.

Svakako sam ZA i da se uzimaju nasi Bosanski proizvodi ko je u mogucnosti i da se nase firme podrzavaju... nekad mi je krivo kad udem u trgovinu i moram izaci bez pola stvari, imali su to, ali samo "vlaski" proizvodi grrr grrr1


moje pitanje :

Dali volite da spavate ??? hihihi Laughing
Na vrh Go down
misbaah.

misbaah.


Broj komentara : 111
Age : 43
Registration date : 2007-03-14

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptySun Jun 17, 2007 6:56 pm

voooolim ahaa


hmm, ne znam sta da pitam Razz

pijete li kahvu? kahva
Na vrh Go down
jenny

jenny


Broj komentara : 92
Age : 44
Registration date : 2007-05-10

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptySun Jun 17, 2007 7:36 pm

dobro me napomenu, sad bih jednu mogla...Razz

salim se...volim kahvu, ali nescafe, ovu drugu ne bas...

a sta ja sad da pitam?

chat

sta ste radile neposredno prije nego ste sjele za pc?
Na vrh Go down
amina

amina


Broj komentara : 501
Age : 41
Registration date : 2007-05-10

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptySun Jun 17, 2007 8:10 pm

Esselamu-alejkum

Ispratila goste i sjela da se malo odmorim:haha:

Koje je zadnje predavanje koje ste preslušali?
Na vrh Go down
pahuljica

pahuljica


Broj komentara : 176
Registration date : 2007-01-31

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptySun Jun 17, 2007 11:12 pm

lol! Upravo slusam Bilala Bosnica lol! lol! naseg krajisnika ahaa respekt

Tema :::Musliman u vremenu fitne :::::

Kad idete na ferije ????
Na vrh Go down
Ademova hanuma

Ademova hanuma


Broj komentara : 214
Registration date : 2007-03-12

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptyMon Jun 18, 2007 10:50 am

Na ferije idem u zadnjoj sedmici jula... Sinu ce biti rodjendan pa hocu da ga odbijem od dojenja... Tako da to nece biti bas vesele ferije :)))

Znaju li vasa djeca plivati?
Na vrh Go down
pahuljica

pahuljica


Broj komentara : 176
Registration date : 2007-01-31

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptySat Jun 23, 2007 3:19 pm

Ja neki dna posla ovdje pisati, pa odustah reko nek neko drugi...ali vidim niko nece...hehe...

Moja djeca jos ne znaju da plivaju....ali ....ovjde je obavezno od prvog razreda osnovne skole da djeca idu jednom sedmicno da plivaju, uce plivati...citavih 6 godina mislim da je tako u skolskom programu, sto me raduje...jer ja ne znam plivati a imam veeeliku zelju da naucim...ali gdje i skim??

Hajr, bar da oni znaju, bicu zadovoljna. Elhamdulillah...

pitanje:

Koliko cesto posjecujete svoje i muzeve roditelje???
Na vrh Go down
Umm_Ajna

Umm_Ajna


Broj komentara : 372
Age : 40
Registration date : 2007-05-17

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptySun Jun 24, 2007 10:32 pm

Jako cesto rekla bih,ako me neko nadmasio neka se javi odgovori i pitaj - Page 2 0-11mtha ,muzevi roditelji zive blizu nas i posjecujemo ih svaki ili svaki drugi dan,a moji roditelji zive nekih 15km od mene i kod njih idemo svaki 3. eventualno 4. dan. Wink

Imate li puno prijatelja? seke i koliko cesto se sastajete s njima?
Na vrh Go down
Umm_Ajna

Umm_Ajna


Broj komentara : 372
Age : 40
Registration date : 2007-05-17

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptyFri Jul 06, 2007 12:25 am

Ajmeee,ovdje nikoga nema... hmm
Nevjerujem bas da se nedruzite.... nene seke
Na vrh Go down
aida

aida


Broj komentara : 52
Age : 37
Registration date : 2007-05-10

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptyFri Jul 06, 2007 8:37 am

<BLOCKQUOTE id=9d59c7e7>
bismillahi


druze se oni koji se imaju skim druziti:lol:

ja nazalost imam samo jednu sestru ovdje, i to cecenku,
koja slabo prica njemacki pa se nekako s rukama i
nogama razumijemo

Koliko vremena imas za sebe, bez muza i djece?


selamim i vas gili </BLOCKQUOTE>
Na vrh Go down
Ademova hanuma

Ademova hanuma


Broj komentara : 214
Registration date : 2007-03-12

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptyFri Jul 06, 2007 10:03 am

Nikoliko!


Koliko knjiga procitate mjesecno (ili godisnje) (ali ono od korica do korica, ne polovicno...)
Na vrh Go down
yildiza

yildiza


Broj komentara : 80
Registration date : 2007-01-26

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptyFri Aug 24, 2007 4:33 pm

Mjesecno uspijem procitati 4-5 knjiga, ako izuzmem knjige sa fakulteta, ako ne, onda je to 10-12 knjiga mjesecno ( Ovo se odnosi na period aktivnog ucenja) sporty

Pitanje: Da li biste pristle zivjeti na selu i baviti se stocarstvom zarad zdravog zivota i zdravlja djece?
Na vrh Go down
Umm_Ajna

Umm_Ajna


Broj komentara : 372
Age : 40
Registration date : 2007-05-17

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptyFri Aug 24, 2007 7:31 pm

yildiza (citat):
Mjesecno uspijem procitati 4-5 knjiga, ako izuzmem knjige sa fakulteta, ako ne, onda je to 10-12 knjiga mjesecno ( Ovo se odnosi na period aktivnog ucenja) sporty

Pitanje: Da li biste pristle zivjeti na selu i baviti se stocarstvom zarad zdravog zivota i zdravlja djece?

A joj odakle ga izvuce Shocked 11 .... emotlol

Ako bi dr.preporucio npr. za dobrobit mog djeteta kojemu je vec naruseno zdravlje-da,a ovako neee,stvarno ne bih,ja sam inace sa sela,moglo bi se reci malo drugacijeg tipa,ali ja se bojim zivotinja i mrzim ici u stalu,tako da....Da me Allah sacuva tog iskusenja...(kad me vec izbavio iz toga haha emotlol haha ,ja ovo stvarno samo na moj racun,halalite) hihihi

Pitanjce:Koliko puta dnevno kuhate? i od koliko se vrsta hrane sastoji vas obrok?
Na vrh Go down
yildiza

yildiza


Broj komentara : 80
Registration date : 2007-01-26

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptySat Aug 25, 2007 1:38 pm

ahaa
Dnevno....jednom nakon posla, vikendom dva puta.
Kod mene je lakse jer jos nemam djece, ali insha... sporty
Obavezno bude corba, supa....nesto slatko...a od jela bude po nekoliko jela, jer moj muz voli ljuto i samo meso:D dok ja nisma ljubitelj.

Pitanje: Koliko volite pokone? I koji poklon vam je najdrazi?
Na vrh Go down
pahuljica

pahuljica


Broj komentara : 176
Registration date : 2007-01-31

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptyThu Aug 30, 2007 3:18 pm

Eee pa jel ima neko da ne voli poklone:4hug: ....naravno da volim, posebno od muza, a sta od poklona....ma nije ni vazno sta ...i zvaka obraduje ako je od srca lol!

Koliko cesto vodite malu djecu u dzamiju?
Na vrh Go down
UmmuEsma

UmmuEsma


Broj komentara : 532
Registration date : 2007-02-04

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptyThu Aug 30, 2007 4:09 pm

e to je dobro pitanje.

ja sam mozda sa svojom malom bila par puta do sada u dzamiji. jer kod naseg naroda nisu pozeljna mala djeca u dzamiji - sve one zene se parkiraju u pozadine dzamija i snimaju kao radari sta se desava i koje koga doveo, kako su djeca dosla bla bla i kada onda djeca placu ili skacu, trce, onda pocne vidi te je, nezna djete cuvati itd itd. nasa dzamija uz to ima one stepenice za gornji sprat i samo kada pomislim esmu na njima, strefi me srcani.
insaAllah se nadam da cemo sada cesce ici, jer nasa druzenja sa sestrama su se prebacena u dzamiju. prije smo se susrecali po stanovima.

citateli redovno novine da bi ste bili up to date o inuzemnim i svijetskim desavanjima?
Na vrh Go down
Ummu-Zejd

Ummu-Zejd


Broj komentara : 46
Registration date : 2007-01-30

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptyTue Mar 11, 2008 3:51 pm

Esselamu alejkum, ma kakvi sto se tice novina, jedino kad naidem na neke poucne magazine, a ove tipa avaz, azra-ne zaboravi samo je azra bosanka, fuj...Ne mozes prelistati da ne vidis neki haram,a
narocito me ne zanimaju zivoti onih koji nisu vrijedni, ni po cemu da se spomenu, nego da kazes ne valja to sine tako, tako je radio taj i taj glumac...lol! , ataman mi posla da govorim svojoj djeci o njima, daleko im kuca bila akoBogda.
E sad pitanje: kako najbolje iskoristite svoj dan(znaci ono sto ste sebi zacrtali da radite uvijek u jednom danu). O ovome bih mogla uvijek da citam :), pa zato i pitam :)
Na vrh Go down
Sejfudinova hanuma

Sejfudinova hanuma


Broj komentara : 527
Age : 38
Registration date : 2007-12-06

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptyTue Mar 11, 2008 4:26 pm

Selam

Kod mene haman slabo sta isplanirano smile

Ustanem ujutru,mala obavezno ustane sa mnom i sjedi i ceka dok ja klanjam il i ona klanja sa mnom,klanjam sabah,eminicu presvucem i nahranim,pijem s dragim kaficu i onda kontam sta bi mogla radit.. To mi je rutina jutarnja,vazda isto..
e onda dorucak,pa uzmem da cistim,cistim recimo kuhinju a onda dodje jos kamaru poslova nekih pa nekad po citav dan nesto radim a nekad vala po citav dan ne radim nista osim sto sam il ovdje na forumu pa seke zasipam postovima i temama Very Happy il trazim po int. i citam o islamu,citam Kur'an,a sad inshAllah imam nijet da naucim arapski jezik.

Kako provodite slobodno vrijeme?
Na vrh Go down
halida

halida


Broj komentara : 76
Age : 43
Registration date : 2007-11-26

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: selam   odgovori i pitaj - Page 2 EmptySat Mar 22, 2008 3:17 pm

selam draga moja sejfudinova i ostale seke.Pitanje je stvarno dobro a ja cu vam na njega veoma lahko odgovoriti,stvarno nemam skoro nikad slobodnog vremena.Dok odem na posao,dok dodjem sa posla to vam je skoro cijeli dan.Najvise vremena provedem u putu odnosno cekajuci bus.Kad dodjem kuci ako muz vec ne bude napravio nesto za jelo moram ja da skuham,dok to pocistim vec je vrijeme za spavanje.Najzalije mi je sto nemam ni dovoljno vreena za svoga sincica,koji me je toliko zeljan.Vikend kad dodje nastojim napisati pripremen za cijelu sedmicu jer ih nemam vremena pisati u toku sedmice,jos ako mi neko dodje to mi je vikend cijeli.Nemam skoro vremena ni svoju rodbinu obici.A nemam vremena ni ovdje se javljati.Evo sad dok pijem kahvu uzela sam da vam napisem par recenica...Eto ujedno sam vam se i malo izjadala.

Pitanje:koje slano a koje slatko jelo najvise volite?
Na vrh Go down
Sejfudinova hanuma

Sejfudinova hanuma


Broj komentara : 527
Age : 38
Registration date : 2007-12-06

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptySat Mar 22, 2008 3:29 pm

Selam mila seki

Za mene je to vrlo jednostavno pitanje-JA VOLIM SVE,pogotovo kolace i torte,uzivam da ih pravim i jedem....hmmmm mljac
al et da izdvojim par: filovane paprike,zeljanica,krompirusa,domaca pizza,pilece rolnice sa sirom,grah,torta kuglica,torta anabela,jaffa kocke...

odo sad kuhat sta ,otvori mi se apetit... gili
Na vrh Go down
halida

halida


Broj komentara : 76
Age : 43
Registration date : 2007-11-26

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: selam   odgovori i pitaj - Page 2 EmptyThu Mar 27, 2008 12:34 am

a pitanje draga moja?
evo ja cu opet pitati:koja vam je najdraza knjiga koju ste procitali?
Na vrh Go down
umm_Jak'ub

umm_Jak'ub


Broj komentara : 119
Age : 42
Registration date : 2007-03-08

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptyThu Mar 27, 2008 12:48 am

Ilhamijin put u smrt.


a pitanje:


Da li ste ikad bile diskriminirane i ako da, kad?
Na vrh Go down
Hilm

Hilm


Broj komentara : 106
Age : 46
Registration date : 2007-05-16

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptyThu Mar 27, 2008 3:03 pm

uh,meni se cini da sam bila nekako diskriminisana cijelog zivota, rodjena i odrasla u Srbiji i to u jako burno vrijeme,a i da nije bilo burno isto bi mi bilo, cini mi se.Nesto sto mi je najteze palo u zivotu jeste kad sam 1996.godine polagala prijemni ispit u Beogradu za Filoloski fakultet, odsjek orijentalne filologije, i hajd hvala Allahu polozim prijemni iz engleskog i srpskoj jezika,bilo mi jako drago. Primalo se cini mi se 30 studenata a konkurisalo nas preko 500, i naravno da mi bilo drago. Dodjem da se upisem, radosna ponijela svu dokumentaciju i sa saltera studenstke posalju me kod dekana jer iskrsao neki problem,dekan me na vrlo akademski nacin obavjesti da nisam sa pozeljnog podrucja i da mi je bolje da odem da se upisem kod Alije. Lakse bi mi metak prijao, bilo mi jako ponizavajuce, povrijedilo me da sam ostala bez rijeci. Jasno mi covjek stavio do znanja da nisam pozeljna kao muslimanka iz Sandzaka tu i da se preorijentisem. I uradila sam tako otisla sam ko Alije rahmetullahi alejhi tj. u Bosnu,medjutim i u Bosni jakooooooooooo vole sandzaklije pa su me malo i tamo sutirali,ama ne znam da li vise boli kad te sutira musliman ili vlah:11: ne znam ,jah hvala Allahu pa insan navikne. A poslednja ocita diskirminacija je bila prekljuce kad mi jedan haplak na ulici rekao da idem u Iran, smetala mu moja mahrama.Nebitno vise ne sutim i ne podnosim vec otvorim usta i stanem u svoju zastitu ma dosta mi vise.
A sad- koju osobinu najvise prezirete kod ljudi, i preko koje niste spremni da predjete?!
Na vrh Go down
umm_Jak'ub

umm_Jak'ub


Broj komentara : 119
Age : 42
Registration date : 2007-03-08

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptyThu Mar 27, 2008 3:14 pm

Uh Hilm mogle mi o ovem jel? :) Ma subhanAllah sto je svijet nekad nepravedan. Dok sjedis u kuci i halalite mi domacice, pravis kolace, niko te nedira ali cim izadzes i trazis svoja prava, e onda se vidi njihova demokracija. Odnosno njihova tiranija. Jer sta je drugo demokrija , nego tiranija vecine. Sad

A da odgovorim na tvoje pitanje. Mene najvise pogodzava skrtost. Allaha mi, ja sam toliko alergicna na to. Sve mogu nekako progutati ali ako mi je osoba skrta ja jednostavno toliko se razljutim da mi je bolje da bjezim od odobe jer onda dajem povod sejtanu da upravlja sa mojim emocijama.
Zaista nevolim skrtih osoba, pa ovo uopce nemora biti neko mjerilo. Ako udjelis bombon djetetu, dobro je, elhamdulillah.
Ali osobe koje su skrte, odnsno kad primjetim kod njih tu osobinu ja jednostavno odrezem od sebe. Ne zim sa njim nista, pa makar i moja familija bila.
Na vrh Go down
umm_Jak'ub

umm_Jak'ub


Broj komentara : 119
Age : 42
Registration date : 2007-03-08

odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 EmptyThu Mar 27, 2008 3:16 pm

a da moje pitanje:

Koliko ste aktivne u svom drustvu? Sta radite osim, sto izadjete djeteom vani, odete u trgovinu, platite racune...
Na vrh Go down
Sponsored content





odgovori i pitaj - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: odgovori i pitaj   odgovori i pitaj - Page 2 Empty

Na vrh Go down
 
odgovori i pitaj
Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Islam Bebe :: Radionica :: Igrajmo se zajedno-
Idi na: